Žinių viktorinoje „Žvilgsnis į erdvę“ dalyviai ieškojo atsakymų

         Miglė Lekešytė

Balandžio 17 d. Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vyko Kauno miesto ugdymo įstaigų 6-8 klasių žinių viktorina „Žvilgsnis į erdvę“. Viktorinos tikslas- supažindinti su Lietuvos aviacijos istorijos kultūriniu palikimu ir faktais iš  pasaulio aviacijos bei kosmoso laimėjimų. Ją parengė MTKC jaunieji žurnalistai, skirdami daug dėmesio klausimams ir užduotims Visatos bei skraidančių aparatų temai.

DSC03094-2DSC03096-3DSC03099-5DSC03102-7DSC03105-8DSC03110-12DSC03130-31DSC03111-13

Į viktoriną atvyko 24 dalyviai, sudarę šešias komandas: komanda „Tauras“ iš Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos, komanda „R.A.S.A“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro medijos ir komunikavimo būrelio, komanda „Vileišiukai“ iš Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos, komanda „Desantininkai“ iš Kauno Senamiesčio progimnazijos, komanda „Gravitacija“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro. Tris turus komandos įveikė apylygiai, sunkiau sekėsi kryžiažodžio sprendimas, kuriame reikėjo įrašyti žodžius ir įrodyti, kad Tu nepasiklysi beribėje erdvėje.

DSC03143-39DSC03123-25

Dalyvių laukė įvairios užduotys – klausimai, pateikiami skaidrėse, kryžiažodžio sprendimas, video klausimai, užduodami įvairių specialistų ir profesorių, bei praktinė užduotis. Klausimai anaiptol nebuvo lengvi, tam, kad į juos atsakytų, dalyviams reikėjo pasitelkti visas savo turimas žinias. Moksleiviai turėjo sugalvoti atsakymus į įvairius klausimus apie Kosmosą, lėktuvus bei įvairių skraidyklių istoriją.

Tris turus komandos įveikė apylygiai, sunkiau sekėsi kryžiažodžio sprendimas, kuriame reikėjo įrašyti žodžius ir įrodyti, kad Tu nepasiklysi beribėje erdvėje.

Paskutinioji, praktinė užduotis leido moksleiviams atskleisti savo meninius sugebėjimus. Kol komisija skaičiavo taškus, žinių viktorinos dalyviai turėjo iš lego kaladėlių sudėlioti orlaivius ir spalvotais flomasteriais ant didelių popieriaus lapų nupaišyti kosmoso erdvę ir joje esančius kūnus – astronautus, erdvėlaivius, palydovus bei Kosmines Stotis. Jaunieji mokslininkai puikiai susitvarkė su šia užduotimi, o jų darbus buvo galima pamatyti parodoje.

Susumavus komandų taškus, I vietą laimėjo Kauno J. ir P. Vileišių mokyklos komanda „Vileišiukai“, II-ą vietą užėmė komanda „Desantininkai“ iš Kauno Senamiesčio progimnazijos,  III- ia vieta atiteko mergaičių komandai „R.A.S.A.“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro medijos ir komunikavimo būrelio. Komandoms prizininkėms atiteko Centro prizai ir diplomai. Kauno A. Puškino gimnazijos komanda „Tauras“ ir KMTKC komanda „Gravitacija“ gavo padėkas.

 

Komentarai