Žinių viktorinoje „Prie Nemuno – mano Tėvynė“ – mintys apie Kauną

Miglė Lekešytė 

Š. m. vasario 13-tą dieną Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vyko Kauno miesto ugdymo įstaigų 7-8 klasių žinių viktorina „Prie Nemuno – mano Tėvynė“. Ją parengė MTKC medijos ir komunikavimo studijos jaunieji žurnalistai, skirdami klausimus ir užduotis Laikinosios sostinės šimtmečio  paminėjimui.

DSC01556DSC01541

Į viktoriną atvyko 24 dalyviai, sudarę šešias komandas: Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos komanda „Lakūnai“, Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda „Vyturiai“, KTU Vaižganto progimnazijos komanda „Vaižgigantai“, Kauno Senamiesčio progimnazijos komanda „Senamiesčiukai“, Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos komanda  „Gudrutės“.

DSC01539DSC01547

Dalyvių laukė įvairios užduotys – interaktyvus klausimų žaidimas „Kahoot“ programoje, kryžiažodžio sprendimas, video klausimų, užduotų įvairių specialistų ir profesorių, atsakymas ir įvairių formatų kūrinių apie meilę Kaunui rašymas.

DSC01532DSC01543

Klausimai anaiptol nebuvo lengvi, tam, kad į juos atsakytų, dalyviams reikėjo pasitelkti visas savo turimas žinias. Moksleiviai turėjo sugalvoti atsakymus į įvairius klausimus apie Kauno istoriją, kultūrą,  technikos laimėjimus ir įdomybes.VI-IV vietas laimėjusios komandos, „Nepastebėti“, „Vyturiai“, „Vaižgigantai“, buvo apdovanotos Kauno moksleivių techninės kūrybos centro padėkomis. III vietą laimėjo „Senamiesčiukai“, II-ąją – „Gudrutės“, o I-ąją – „Lakūnai“.

DSC01563

Prizines vietas laimėjusios komandos buvo apdovanotos Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktoriaus diplomais ir prizais: atmintukais, užrašinėmis, rašikliais.

Paskutinioji, svarbiausioji užduotis paskatino viktorinos dalyvius pagalvoti apie miestą, kuriame užaugo, ir moksleiviai prirašė tikrai nuostabių minčių apie mylimą miestą – Kauną. Taip jie prisidėjo prie Laikinosios sostinės šimtmečio minėjimo. Štai ką pirmas vietas laimėjusios komandos parašė:

Komanda „Lakūnai“ :

“Meilė, vienybė, draugystė karšta.

Žodžiai šie skamba Lietuvos centre.

300 tūkstančių širdžių plakime.

Kaunas – tėvynė mūsų viena!

Komanda „Gudrutės“:

Mes mylim Kauną dėl šių priežasčių:

Jis yra modernus

Inovatyvus

Kultūringas 2020 taps Europos kultūros sostine.

Tvarkingas

Turi daug lankomų objektų

Turi ilgiausią gatvę (pėsčiųjų) Rytų Europoje

Ąžuolyno parkas didžiausias Europoje.

Jei vilniečiai nesupyks, Kaunas – Lietuvos širdis.

Komanda „Senamiesčiukai“:

Myliu Kauną, nes Kaunas pilnas unikalios architektūros, pripažintos Europos paveldo ženklu, Kaunas turi penktą pagal dydį krepšinio areną Europoje su didžiausia švieslente, vaizdo kubą Baltijos šalyse. Taip pat Kaunas ypatingas savo Ąžuolynu, kuris didžiausias parkas Europoje.

Nepaisant skirtingai surinktų taškų ar užimtos vietos, viktoriną laimėjo draugystė. Visi dalyviai suskubo į bendrą nuotrauką, o nuo jų veidų nedingo šypsenos, skirtos išreikšti meilę Kaunui.

 

Komentarai