„VIETOVARDŽIAI“ IR „KADRO NOMINACIJOS 2019” APDOVANOJIMAI

Gruodžio 4 d. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje visi, neabejingi filmų ir vaizdo įrašų kūrimui ar žiūrėjimui, buvo pakviesti  į Lietuvos mokinių filmų konkurso „Vietovardžiai“ ir respublikinio vaizdo reportažų konkurso „Kadro nominacijos 2019” laureatų apdovanojimo šventę. Renginio organizatoriai – Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė ir Kauno miesto muziejus.

DSC01792-45DSC01730-5DSC01784-39

Čia vyko ne tik šventinė viktorina „Vietovardžiai“, bet ir dviejų konkursų aptarimai bei dalyvių pagerbimas. Atvykusius svečius iš įvairių Lietuvos kampelių pradžiugino ne tik šventiškai išpuošta salė, bet ir mokinių parengta muzikinė ir literatūrinė programa. Linksmai skambėjo grupės „Šleika“ narių (Miglės Jančaitytės, Mato Imbraso, Edvardo Mykolaičio)  muzikiniai intarpai, juos pratęsė Maironio universitetinės gimnazijos mokinės Gabijos Butytės muzikinis kūrinys bei Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinio Lauryno Nacevičiaus perskaitytas Maironio eilėraštis „Lietuva – didvyrių žemė“.

DSC02504-30DSC02507-32DSC02490-25

DSC01762-25DSC01786-41DSC01787-42

Šį pavasarį Kauno moksleivių techninės kūrybos centras pakvietė visus Lietuvos moksleivius, kurie mėgsta laisvalaikiu stebėti, klausti, filmuoti, montuoti  ar tiesiog smagiai kūrybiškai praleisti laiką, dalyvauti net dviejuose konkursuose. Tereikėjo sugalvoti idėją, paieškoti informacijos ir pradėti darbą, tikintis laimėti.

Lietuvos mokinių filmų konkursui „Vietovardžiai“, kuris vyko pagal projektą „Kūrybinio ugdymo programa „Kadras” buvo pateikti 57 trumpo metražo vaidybiniai, animaciniai, publicistiniai filmai pilni išmonės ir, dažnu atveju, mažai žinomų istorijų. Organizatorių teigimu, apie vietovardžius domėjosi ir apie tai gali papasakoti kitiems virš 400 Lietuvos mokinių ir mokytojų. Ruošiantis konkursui įvairių Lietuvos regionų mokyklose vyko filmų kūrimo kūrybinės dirbtuvės, profesionalai kūrybines grupes konsultavo ir virtualiai. Mokiniai aiškinosi, kaip atlikti informacijos atranką, domėjosi apie medžiagos pateikimą ir apipavidalinimą, filmavimo ir montavimo subtilybes. Vertinimo komisijoje dalyvavo skirtingų sričių specialistai: Laimutė Vaitiekūnienė – Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė. Gediminas Jankauskas – kino istorikas, kino kritikas, lektorius. Sigitas Valadka – žurnalistas, Init TV programų vadovas; TV3 žurnalistės Donata Račaitė  ir Eglė Šepetytė (kino studijos „Kadras“ ugdytinės).

Renginyje dalyvavęs Kauno miesto muziejaus muziejininkas Simonas Jazavita pagyrė mokinius už kūrybingumą, domėjimąsi istorija ir žinių perteikimą išradingai, per vaizdo prizmę.

DSC02471-19DSC02460-14DSC02458-13

KMTKC direktorė Laimutė Vaitiekūnienė pasidžiaugė mokinių kurtais filmais, bandymu vaizdu prisiliesti prie Lietuvos kultūros, istorijos ir kalbos vertybių. Jos manymu, toks konkursas suveda kūrėjus, kurie domisi gyvenamųjų vietų vardų reikšme, myli savo kraštą,  neabejingi istorinės atminties išsaugojimui.

DSC02580-66DSC02445-8DSC02449-10DSC02538-48

I vietą už filmą „GEOCACHING: Veisiejų rebusas“ laimėjo ir 100 eu piniginį prizą gavo Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos kino klubo nariai (vadovas Marius Janulevičius). Dvi II vietos ir 75 eu piniginis prizas atiteko:  KMTKC kino studijos „Kadras“ nariams  (vadovė Danguolė Čiurlionienė) už filmą „Aleksotas – Aleksoto legenda“  bei Jonavos J. Vareikio progimnazijos mokiniai (mok. Diana Kizogian) už filmą „Lietuva prasideda nuo Jonavos“.

DSC02573-62DSC02566-58DSC02559-55DSC02548-52DSC02543-50DSC02522-41DSC02519-39DSC02512-35DSC02514-37

 

Penkios III vietos ir 50 eu piniginis prizas atiteko: Vilniaus sav. Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos mokiniams (mokyt. Vijolė Petrošienė) už filmą „Diena prie Saidės“;  Jurbarko r. Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos mokiniams (mokyt. Jovita Mišeikienė) už filmą „Gražiausias vardas – Veliuona…“;  Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos studijos „Už kadro“ narei Ievai Igoninaitei (vadovas Ivanas Kuzminas) už filmą „Jieznas“; Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokiniams (mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska) už filmą „Šalčios žemės padavimai, aiškinantys vietovardžių kilmę“; Vilniaus „Animacijos mokyklos“ autorių kolektyvui, Utenos m. ir raj. moksleivių grupių nariams (vadovai Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė-Aškinienė) už filmą „Utenos krašto vietovardžiai“. Nominacijas „Už kūrybinius ieškojimus gavo net 10 kūrybinių kolektyvų. Tarp jų ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centro medijos ir komunikavimo studijos ugdytiniai už filmus: „Kaimelis, kitoks nei kiti“ ir „Stakliškės“  (mok. Liudmila .Kazlauskienė, Viktoras Jurčenko) ir už filmus „Vilijampolė“ ir „Rokai“ kino studijos „Kadras“ nariai (vadovas Ivanas Kuzminas).

DSC02508-33DSC02484-23DSC02495-27

 

Po filmų konkurso „Vietovardžiai“ dalyvių pagerbimo vyko respublikinio vaizdo reportažų konkurso „Kadro nominacijos 2019“ dalyvių apdovanojimas. Į šį tradicinį, jau 17-tą kartą organizuojamą konkursą buvo atsiųsti 49 vaizdo reportažai apie kultūrinius, švietėjiškus, prevencinius ir kitus renginius. Profesionalūs žurnalistai ne tik už pilietiškumą, originalumą, bet ir techninę kokybę.

Donata Račaitė – TV3 žinių vedėja, žurnalistė,  geriausiais reportažais pripažino tuos, kurie parengti aktualia tema, kalbinami puikūs pašnekovai, užduodami tinkami klausimai.  Vaizdo reportažai buvo apdovanojami 5 grupėse. Visose grupėse  geriausiai sekėsi Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos „Kadras“ nariams (vadovė Danguolė Čiurlionienė), laimėjusiems prizines vietas.

DSC02629-86DSC02637-90DSC02635-89

TV „Apie renginį“ grupėje I vietą už reportažą „Performensas „Prekyba žmonėmis mugė Kaune“  laimėjo Smiltė Butkytė ir Gabrielė Ivinskaitė iš KMTKC kino studijos „Kadras“ (vad. D.Čiurlionienė). II vieta už reportažą „Projektas „Lietuva brangi“ atiteko Tauragės raj. Žygaičių gimnazijos nariams (mok. Lina Čeponienė, Giedrė  Statkuvienė). III vieta už reportažą „Konferencija ,,Knyga mūsų pasaulyje“ paskirta Kauno M.Mažvydo progimnazijos kūrybinės grupės nariams (mok.Vitalija Savickienė, Irena Kaklauskienė, Auksė Pukinskienė, Aldona Adomaitytė).

DSC02633-88DSC02632-87DSC02627-85

Vaizdo reportažų „Laisvalaikis“ grupėje I vietą už reportažą „Užnemunės keliais“ laimėjo kino studijos „Kadras“ narės Rugilė Brukaitė, Samanta Cugino, Aida Solovjovaitė (vadovė D. Čiurlionienė).

DSC02621-84DSC02614-81DSC02611-80

II vietą už reportažą „Kalėdų dvasia“ laimėjo Šiaulių Universiteto, Šiaulių Dainų progimnazijos Naujųjų medijų mokyklos mokinė Emilija Dobrovolskytė (mok.Marytė Ruzgytė). III vieta už reportažą „Mano mini pasaulis“ skirta Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos kino klubo nariams Ričardui Eigim, Artūrui Romančikui, Justinui Jurevičiui, Mariui Janulevičiui (vadovas Marius Janulevičius).

DSC02611-80 DSC02598-73DSC02584-68

„TV Interviu“  grupėje I vietą už interviu „Šviesų dailininkas“ laimėjo KMTKC kino studijos „Kadras“ narės (vadovė Danguolė Čiurlionienė). II vietą už TV interviu „Profesijos link“ – Palangos V.Jurgučio pagrindinės mokyklos teatro „Tai bent“ nariai (mok. Alma Pronckūnienė); III vieta už TV interviu „Konstitucijos egzaminas“ atiteko Vilniaus Užupio gimnazijos televizijos VUGTV  nariams Emilijui Norvaišai,  Zigmui Juciui (vadovai V. Deviatnikovas ir A. Chmieliauskas). „Socialine tematika ir jaunimo organizacijų veikla” grupėje  už reportažą „Tautos balsai“  I vietą laimėjo Kretingos viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos kūrybinė grupė (mok.Reda Čičiūnienė). II vieta už reportažą „Nuorūkų kerštas / Revenge of the cigarette butts!“ atiteko  Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos kino klubo nariams (vadovas Marius Janulevičius); III vieta  už reportažą „Savanorystė“ atiteko Vilniaus Užupio gimnazijos televizijos VUGTV  nariams (vadovai V. Deviatnikovas ir A. Chmieliauskas).

Informacinių žanrų grupėje I vieta už reportažą „Kauno apylinkės teismo rūmuose“  laimėjo KMTKC kino studijos „Kadras“ narė Austėja Ūdraitė  (vadovė D. Čiurlionienė); II vietą už reportažą „Susipažinkime“ – Valdas Kančauskas ir Kelmės specialiosios mokyklos bendruomenė. III vieta už reportažą „Jašiūnų seniūnijos diena“ paskirta Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos mokiniams (mok. Lucija Mickevič-Ozarovska).

„Laisva tema“ reportažų grupėje I vietą už siužetą „Kas tu šiandien?“ laimėjo Palangos senosios gimnazijos mokiniai  (mok. Rimtautė Radzevičienė); II vietą už eilėraščio „Samovar“ ekranizaciją gavo Utenos raj. Užpalių gimnazijos mokiniai (mok. Auksė Žilinskienė). Nominacija „Rašinių aktualumas“ atiteko KMTKC medijos ir komunikavimo studijos narei Miglei Lekešytei (vad. Liudmila Kazlauskienė), nominaciją „Aktyviausias vaizdo operatorius“ gavo KMTKC kino studijos „Kadras“ narys Ramūnas Jurčenko (vad. Viktoras Jurčenko).

DSC02574-63DSC02438-3DSC02583-67

Po konkursų apdovanojimo pakviesti ir geriausiai atsakę į žinių viktorinos „Vietovardžiai“ klausimus. Žinių viktorinoje  dalyvavo trisdešimt devynios komandos, susiskirsčiusių į  poras. Dalyviai turėjo atsakyti į klausimus iš Lietuvos vietovardžių istorijos, geografijos bei ištraukų iš kurtų filmų. Komandos pasirodė labai gerai, net 8 komandos surinko 17 taškų iš 21. 2 komandos surinko po 18. Geriausiai atsakė ir  I vietą laimėjo komanda iš Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos kino klubo.

DSC01795-47DSC01790-44DSC01770-30

 

Sveikiname nugalėtojus. IKI kitų susitikimų!

Komentarai