Vasaros stovyklos – puikus pasirinkimas Tavo vaikui

Vasaros stovyklos – puikus pasirinkimas Tavo vaikui

Visi vaikai labai laukia vasaros. O kai ji ateina – nežino ką veikti. Tiek daug laisvo laiko atsiranda, kad nori nenori  į  Tavo kasdienybę įsibrauna nuobodulys. Išeitis yra – prisijunk prie vaikų vasaros stovyklos dalyvių. Ten tikrai išpildysi visas savo svajones. Stovykloje gali pabandyti daug naujų užsiėmimų –  šokti, dainuoti, plaukti ar aktyviai sportuoti. Gali išmokti daug naudingų dalykų – kurti meno rankdarbius,  tapyti, vaidinti,  statyti filmą ar k t. O svarbiausia – gerai praleisi laiką tarp bendraamžių, surasti naujų draugų ir iš stovyklos parsivešti daugybę vasaros įspūdžių.

DSC04807 (Small)DSC05122

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras šią vasarą vaikus taip pat pakvietė į įvairias kūrybines vaikų dienos ir savaitines stovyklas.

Kūrybinė stovykla „Laisvas vėjas“

Brželio mėn. 6-10 d.d.Pikelionyse, Prienų raj. vyko kūrybinė stovykla „Laisvas vėjas 2“.

Jos tikslas – kurti video filmus kraštotyrine, istorine, kaimiško gyvenimo tema. Linksma ir kūrybinga stovyklautojų komanda susipažino su video technika, filmų kūrimo paslaptimis, mokėsi filmuoti kraštovaizdį skraiduoklio pagalba,  GO-PRO kamera po vandeniu.

DSC04732 (Small)DSC04945 (Small)

Su kamera jie turėjo daug pažintinių ekskursijų po apylinkes ne tik pėsčiomis, bet ir baidarėmis Verknės upe.

DSC04918 (Small)DSC04980 (Small)DSC04977 (Small)DSC05097 (Small)DSC04769 (Small)DSC05060 (Small)DSC05073 (Small)DSC05083 (Small)

Stovyklos metu be filmavimo dalyviai mėgavosi ir kitomis pramogomis: maudynėmis tvenkinyje ir kaimiškoje pirtyje, žaidimais su kamuoliu ir kt. Nepakartojami buvo vakarai prie laužo, o užmigus paryčiais prisisapnuodavo filmų herojai. Kurti filmą buvo sudarytos idealios sąlygos.

DSC04730 (Small)DSC04829 (Small)DSC04988 (Small)DSC05000 (Small)DSC05007 (Small)DSC05112 (Small)

Jau kelintus metus iš eilės šią stovyklą organizuojantis MTKC video studijos vadovas Viktoras Jurčenko prisipažįsta, kad ne visada per tokį trumpą laiką su vaikais pavyksta sukurti gerą filmą.

DSC05053 (Small)DSC05107 (Small)

Tačiau šiemet, vadovo teigimu, stovykloje virte virė kūrybinė atmosfera, buvo nufilmuota daug įspūdingų kadrų ir pagal scenarijų bus sumontuotas įdomus filmas. Koks? Paslapties kol kas niekas išduoti nenori.

Tarptautinė stovykla „STOP FRAME“

 Birželio mėn. 6-10 dienomis Kauno Žalgirio jachtklube  vyko tarptautinė  vasaros poilsio stovykla „STOP FRAME 2016″ . Į šią kūrybinę stovyklą, gamtos prieglobstyje  susirinko 60 mokinių ir studentų, besidominčių fotografija, filmų kūryba, audiovizualiniu menu iš Lietuvos, Estijos,  Lenkijos, Rusijos ir Ukrainos.

Stovykloje būsimieji menininkai, fotografai ir filmų kūrėjai  galėjo ne tik bendrauti su žymiais šių profesijų atstovais, matyti kūrybinį procesą, bet ir patys kurti, filmuotis ir įgyvendinti savo idėjas.Jie klausėsi fotomenininkų  Algimanto Aleksandravičiaus,  Stanislovo Žvirgždo, Gintaro Česonio, Tomo Pabedinsko, Romualdo Požersko paskaitų. Stovyklos dalyvių portfolio peržiūros ir aptarimas su profesionalais vyko kiekvieną dieną.  Žinomi menininkai jauniesiems fotografams davė daug naudingų patarimų, pagyrė už sėkmingus sprendimus, paaiškino, kokias klaidas daro. Kiekvienas menininkas po portfolio peržiūros išrinko ir įteikė apdovanojimus „Auksinio Kadro“  ir  „Auksinės serijos“ autoriams.

Stovyklautojai po susipažinimo vakaro susibūrė į kūrybines grupes ir rašė scenarijus, kūrė foto ir vaizdo filmus. Juos konsultavo, filmavimo bei montavimo paslapčių mokė režisierius Ričardas Matačius. Režsierius taip pat gyveno stovykloje, todėl kiekvieną akimirką galėjo padėti, patarti ir parodyti.

Lokacijų filmavimui, aktorių ar personažų, ramios ar judrios vietos toli ieškoti nereikėjo.    Kauno Žalgirio jachtklubas, Kauno marios, Pažaislio vienuolynas – ideali vieta kūrybiam fotografavimui, filmavimui, poilsiui. Kiekvienas galėjo pasirinkti užsiėmimą pagal užmanymą arba nuotaiką. Stovykloje skambėjo anglų, rusų, lenkų ir lietuvių kalbos, kiekvienas savo šalies patirtį ir istoriją pritaikė bendram stovyklos kūrybingumui.

Stovyklos dalyviai sukūrė net 15 foto ir vaizdo filmų, o kur dar ypatingi, gal būt ‚auksiniai“ kadrai. Kino režisierius, pedagogas Saulius Beržinis, režisierius Ričardas Matačius ir fotografijos kritikė Milda Kiaušaitė po filmų peržiūros pasidžiaugė kasmet kylančia darbų kokybe ir idėjų gausumu, palinkėjo sėkmės pristatant darbus festivaliuose.

Stovyklos organizatorių MTKC vizualinio lavinimo studijų vadovų : Jono Kuzmino, Tatjanos Kuzminos, Danguolės Čiurlionienės, Vigmanto Balevičiaus dėka  ugdomas kūrybingas jaunimas ir atrandami nauji talentai, kurie ir toliau savo kūrybiniais darbais įsilieja į meno sritį,

DSC_2597 (Small)DSC_2603 (Small)DSC_2618 (Small)DSC_2659 (Small)DSC_2673 (Small)DSC_2713 (Small)DSC_2741 (Small) DSC_2758 (Small)DSC_2765 (Small)DSC_2770 (Small)DSC04627 (Small)DSC04886 (Small)DSC_0827 (Small)DSC04989 (Small)DSC04631 (Small)

Komentarai