Stovykloje „Vasaros mozaika“ vaikai įgijo komandinės patirties

Birželio 26-30 dienomis Rumšiškėse organizuota tikslinė vasaros poilsio stovykla  „Vasaros mozaika“. Čia susirinko 5-11 klasių mokiniai. Komandinis darbas, tikslinės užduotys, bendra veikla greitai subūrė skirtingo amžiaus ir  pomėgių vaikus.

4

 

Ritualu tapo   Ryto ratas – dienos  veiklos pristatymas.  Įdomu buvo stebėti jaunus žmones, atliekančius komandines  užduotis ir žaidimus. Per žaidimus, bendrus darbus vaikai įgijo komandinio darbo patirties, suvokė bendradarbiavimo  principus ir privalumus.

15

Edukaciniuose užsiėmimuose nemažai sužinojo apie žvakes iš natūralių medžiagų, patys gaminosi dirbinius iš metalo ir gintaro, žaidė senoviškus jaunimo žaidimus.

36

 

Popietinės veiklos  – pasitikėjimo žaidimai, komandiniai dailės darbai, kūrybinės  bendravimo užduotys ir proto mūšiai baigdavosi  refleksija,  darbų aptarimu. Užsiėmimuose kiekvienas galėjo savaip išreikšti emocijas, nuotaiką per spalvas, kūrybą, atskleisti.

Netrūko sportinių žaidimų gryname ore, bendrų vakarojimų, maudynių ir svaigaus sūpynių vėjo. Pasivaikščiojimas po etnografines sodybas ne vieną paakino pagalvoti, kaip dabar  žmonės gyvena, įvertinti galimybes… tuometinė  buitis  ir mokymosi  sąlygos nebuvo patrauklios šiandienos jaunimui.

Baigdami stovyklavimo savaitę nutarėme pasiplaukioti laivu  po Nemuną. Oras nedžiugino, tačiau visų nuotaika buvo gera. Atsisveikinome iki kitų metų – ne vienas dalyvis klausė, ar po metų bus tokia stovykla ir prašė nepamiršti pakviesti vėlJ

Komentarai