Stendiniai modeliai žavi savo paslaptimi

 Pagaminti mažą stendinį modeliuką, kuris atitiktų tiksliai originalo kopiją nėra taip paprasta. Tai kruopštus kūrybinis darbas, kuriam kartais prireikia net kelių savaičių ar net mėnesių. Kaip prisipažino modelių autoriai, prie kai kurių maketų gamybos pasišventę krapštukai užtruko ir ištisus metus.

-8-14-24-26

Kauno moksleivių techninės kūrybos centre nuo vasario iki kovo vidurio vykusi stendinių modelių paroda „Technikos pasaulis“ nepaliko abejingų. Lankytojai galėjo apžiūrėti kelias dešimtis įvairiausių kūrybos šedevrų: sumažintus karinius lėktuvus, tankus, senovinius automobilius ar architektūrinius pastatus. Parodoje žiūrovų simpatijas pelnė  keturi modeliai: burlaivis, architektūrinis pastatas, kosminis laivas „Apollo Saturn V“ ir povandeninis laivas.

-7 -36DSC09767DSC09765

Džiaugiamės, kad ši techninės kūrybos sritis nenunyko miesto ugdymo įstaigose  ir dar sulaukia ne tik berniukų, bet ir mergaičių susidomėjimo. Esame dėkingi visoms Kauno miesto ugdymo įstaigoms, kurios kasmet į Moksleivių techninės kūrybos centro organizuojamą parodą – konkursą pristato daugiausia modelių. Per apdovanojimo renginį 14 konkurso prizininkų buvo įteikti diplomai ir prizai, visi kiti taip pat neliko be apdovanojimo.

DSC09782DSC09804DSC09827DSC09800DSC09810DSC09820

Konkurso komisija geriausius modelius įvertino ne tik pagal bendrą išvaizdą ir už kokybišką modelių suklijavimą bei nudažymą pagal originalo schemą, bet ir už teisingai sudėtus atpažinimo ženklus.

DSC09776DSC09850DSC09758DSC09774

Parodos – konkurso dalyvių darbus vertinęs Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Remigijus Jankauskas patikino, kad kai kuriuos šiųmetinių mokinių sukurtus darbus galima bus siųsti net tolesniam Tarptautiniam konkursui į Vilnių.

Kviečiame visus, susidomėjusius šia paslaptinga technikos sritimi, įsitraukti į stendinių modelių kūrėjų gretas ir kitais metais dalyvauti parodoje- konkurse „Technikos pasaulis“.

Komentarai