SEMINARAS „INERCINIAI AVIAMODELIAI IR JŲ GAMYBA“

Sausio 15 d. Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vyko seminaras „Inerciniai aviamodeliai ir jų gamyba“, skirtas pradinių klasių ir technologijų mokytojams. Seminaro dalyviai ne tik  įgijo teorinių, bet ir praktinių žinių. Apie inercinių lėktuvėlių konstravimo raidą ir svarbą šiandien, sąsają su ugdymo programomis, taikymo galimybėmis jiems papasakojo metodininkė Dalia Narkevičiūtė. Supažindinti su pagrindiniais inercinių aviamodelių pritaikymo aspektais, mokytojai atliko praktinius darbus, kurių metu konstravo lėktuvėlius.

DSC02580-9DSC02590-19DSC02589-18

Moksleivių techninės kūrybos centro aviamodeliavimo ir pradinio techninio modeliavimo vadovai: Evaldas Papinigis ir Zenonas Petraitis aiškino ir mokė kaip pagaminti lektuvėlių modelius. Pradedama nuo brėžinio parinkimo ir braižymo ant popieriaus pagal visus išmatavimus. Vėliau lėktuvėlio brėžinys perkeliamas ant putplasčio, iš kurio ir gaminami lėktuvėliai . Pagal jį supjaunamos atitinkamos aviamodelių detalės. MTKC yra galimybė detales pjaustyti lazeriniu aparatu. Kai jau būna paruoštos visos dalys, pereinama prie aviamodelių konstravimo ir klijavimo. Pagaminę šiuos lengvus skraidymo aparatus, juos padekoravę ir nuspalvinę, mokytojai buvo supažindinti šių lėktuvėlių skraidymo galimybėmis.

DSC02592-21DSC02586-15DSC02591-20

Seminare mokytojai sužinojo, kad kiekvienais metais kovo mėnesį vyksta tradicinės Kauno moksleivių techninės kūrybos centro organizuojamos Respublikinės mokinių inercinių aviamodelių varžybos „Skrydis“. Šiemet jos vyks kovo 23 d. Renginio dalyvius organizatoriai supažindino su varžybų taisyklėmis, eiga ir džiaugsmo akimirkomis, kuriuos gali patirti pradinukai skraidindami savo paties pagamintą modelį.

DSC02576-6DSC02583-12DSC02581-10

Mokytojai buvo pakviesti prisigaminti aviamodelius kartu su savo mokiniais ir aktyviai dalyvauti šiose varžybose, kurios patinka visiems vaikams. Visi, norintys dalyvauti ir negalėję atvykti į seminarą, gali kreiptis į MTKC, kur gaus metodinę medžiagą kaip pasigaminti šiuos skraidančius aparatus ir sužinos varžybų taisykles. Arba atvykti į Centre vykstančią edukaciją. Sekite, kada jos skelbiamos.

Komentarai