RESPUBLIKINIO JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ KONKURSO APDOVANOJIMO ŠVENTĖ

Š.m. gruodžio mėn. 6 d. Kauno Rotušėje vyko Respublikinių konkursų, kuriuos organizavo Kauno moksleivių techninės kūrybos centras,  laureatų apdovanojimų šventė. Į renginį atvyko dalyviai iš visos Lietuvos. Salėje vos tilpo visi norintys dalyvauti.  Čia vyko ne tik šventinė viktorina apie Lietuvą, bet  ir trijų konkursų aptarimai bei dalyvių pagerbimas.

DSC01269DSC01617DSC01275DSC01629

        Žinių viktorinoje dalyvavo net dvylika komandų, susiskirsčiusių į  poras. Jie turėjo atsakyti į klausimus iš Lietuvos geografijos, istorijos bei ištraukų iš kurtų filmų. Komandos pasirodė labai gerai, net 5 komandos surinko 18 taškų iš 20. Po papildomų klausimų I-ą vietą laimėjo  Šeduvos gimnazijos mokytoja Virginija Diržinauskienė.

DSC01351DSC01364DSC01339

Daugiausiai dėmesio buvo skirta filmų konkursui „Gatvės ir asmenybės“. Šis konkursas visus Lietuvos moksleivius dar pavasarį pakvietė kurti trumpametražius filmus, kuriuose būtų kviečiama prisiminti arba susipažinti su iškilių Lietuvos asmenybių veikla, gatvių bei jose esančių pastatų istorija. Šiam konkursui buvo atsiųsti 25 dokumentiniai filmai net iš 11 Lietuvos miestų ir miestelių. Mokiniai savo filmuose įamžino tuos žmones, kurie nusipelnė jų miestui, čia kažkada gyveno ar savo veikla įėjo į Lietuvos istoriją.

I vietą už filmą „Batoro kelias. Batoro gatvė“ laimėjo kino klubas, Vilniaus „Laisvės“ gimnazija už filmą „Batoro kelias. Batoro gatvė“. (Mokytojas Marius Janulevičius). Vertinimo komisijos narys Kauno karo istorijos rekonstruotojas Vaidotas Valavičius pagyrė šį filmą ne tik kaip gerai techniškai atliktą, naudojant įvairias medijas, bet ir už įdomios ir glaustos informacijos perteikimą apie istorinį asmenį. V.Valavičius ypatingai gyrė filmus „Czeslawo Miloszo Lietuva – laimės šalis“ ir „Mykolas Balinskis“, kuriuos sukūrė Šalčininkų r. Jašiūnų M.Balinsko gimnazijos mokiniai. Šie du filmai kurti naudojant menines priemones bei animacijos techniką. Kai kuriuos moksleiviškus filmus jis įvardino kaip nuobodžius arba įžeidžiamo turinio.

Apdovanojimo šventės metu moksleivių techninės kūrybos centro direktorė L.Vaitiekūnienė pasidžiaugė mokinių kurtais filmais, bandymu vaizdu prisiliesti prie iškilių asmenybių įamžinimo, jų gyvenimo ir veiklos atskleidimo. Nors kartais tie pirmieji žingsniai ir debiutas būna nelabai sėkmingi, bet jie skatina eiti toliau, tobulėti. Toks konkursas ir suveda kūrėjus, kurie gali pasimokyti vieni iš kitų, pasisemti idėjų.

Trumpametražių filmų konkursas „Gatvės ir asmenybės“ skyrė prizinį fondą, kurį pasidalino laimėtojai. I vieta – 100 eurų; II – vieta – 75 eu ir net 8 vietos po 50 eu. Visi likusieji šio konkurso dalyviai gavo nominacijas.

Respublikiniam vaizdo reportažų „Kadro nominacijos“  ir fotoreportažų konkursui „Krištolinis objektyvas 2018“ buvo atsiųsta virš 50 darbų.  Visi šių konkursų dalyviai gavo prizus bei apdovanojimus ir namo su įspūdžiais jau grįžo vakarop.

Komentarai