RATU RATU RATU

Kiekvienas šioje žemėje besivadinantis kažkuo turi prasmę. Tai gali būti žmogus, gamtos stebuklas, tvarinys. Iš a arba b raidės, keistomis sielomis ar visiškai beformėmis mintimis. Dar labai aukštomis išorinėmis stygomis, beprotiškai juokingais turiniais, nepadoriais gyvenimais. Visokie, Aš ir Tu esame ypatingi, jūs taip pat.

          Atsigulti vandens telkinio pakrašty, griežiant smuiku žiogams, girdint tylą. Bekalbančią svajonių siužetais, rankoje sulaikius naktinę plaštakę ir uoslę, dėkojančią už kvapą gyvenimo. Koks tai yra jausmas?

          Pušie, šaltini! Gamta miela… Čia gimėme būti. O išties, natūralaus pasaulio muzika gali būti stebuklinga. Jis moka kurti. Ne tik lipdant lietaus lašus į žemę ar paukščių sparnų sugebėjimus nurašant v  raidės formos figūromis. Tikras grožis moka žavėti savimi. Sužadina įspūdį iš menkiausių dalelių. Lengvų kaip pienės pūkas, saldžių kaip braškė iš daržo, tyrų kaip laisvė, tikrų kaip dabartis!

          Dumdumdum. Įžengiau grėsmingais žingsniais į laukymę. Padorus šaltis mandagiai sukaustė ir paprašė neužsibūti. Šmėstelėjo jausmas kūnu. Išgelbėk mane, sekunde.

          Tuksenau į pušį. Norėjau su gamtos vaikaičiais pasišnekėti. Ir iš tiesų… kažkodėl ir vėl nemačiau savęs. Reikėjo naujo. Ir jokiu būdu neišvaryti seno! Kaip bailus žvėris, baidantis savo tėvus, pakėliau akis į dangų, Blankiai ryšku? Tikroviškai gardu. Nenuskęsk, akimirka.

          Matau akmenų būrį. Bendruomenė. Vienas už visus, visi už vieną! O kodėl vėjas už visus? Ir tik taip. Nematau, bet jaučiuNeliečiu, bet žinau jog didvyrio odą turi… Vėjas daro gerus darbus nuo pradžių iki pabaigos. Tada dar kartą, iš naujo. Nuostabus neatsukamas ir neapjuosiamas ratas. Milijonų daugybės veiksmų pavergiantis, mokantis būti geriems ir suprasti, kad nieką galima paversti viskuo? Taip, saldžiu saldžiu ratu… Gyventi ištisus metus. Ratu ratu ratu. Nauju senu. Senu senu. Nauju, kitu, svarbiu… Tikru tikru? Svarbiausia, kad Tavu! Kada kvepia net geltonos rožės…

SANDRA

Komentarai