Radioelektronikos varžybose – teorija pritaikyta praktikoje

Jūra Lazauskaitė

Ar žinote kas tai yra radioelektronika?  Tai mokslo ir technikos šaka, tirianti elektromagnetinių bangų naudojimą informacijai perduoti, priimti ir apdoroti, elektromagnetinės energijos generavimą ir vartojimą procesuose. Visą tai aš sužinojau  per radioelektronikos varžybas, vykusias kovo 21 dieną Kauno moksleivių techninės kūrybos centre.

DSC09927DSC09932DSC09933DSC09929

Į  jas jau kelinti metai iš eilės susirenka 7-12 klasių mokiniai,  entuziastai iš įvairių Kauno miesto ugdymo įstaigų. Varžybų dalyviams, suskirstytiems į dvi amžiaus grupes (jaunesniųjų ir vyresniųjų) buvo duotos atitinkamos užduotys.

DSC09935DSC09936DSC09937DSC09938

Čia reikėjo parodyti ne tik teorines žinias iš radioelektronikos pagrindų, turėti supratimą apie elektronikos prietaisus, bet ir mokėti jais naudotis. Vyresniesiems pagal  duotą informaciją reikėjo sukonstruoti įtaisą, kurio lemputė, prijungus prie elektros šaltinio, šviestų. Po pusantros valandos trukusių varžybų, susumavus abiejų dalių rezultatus, buvo išaiškinti laimėtojai.

DSC09989DSC09966DSC09971DSC09967

Galime pasveikinti Kauno moksleivių techninės kūrybos centro radioelektronikos būrelio (vadovas Vytautas Bytautas) ugdytinius vyresniųjų grupėje laimėjusius tris prizines vietas : I vieta –  Arnoldas Klimanskis, II vieta – Joris Pevcevičius, III -vieta Aidas Rusevičius. Ne tik laimėtojai, bet ir visi dalyviai džiaugėsi ne tik dovanomis, bet ir galimybe dalyvauti tokiose varžybose, kuriose galima pasitikrinti teorines radioelektronikos žinias montuojant ar konstruojant atitinkamą elektronikos prietaisą.

Komentarai