Protmūšis „Tai įmanoma!“ – įmanomas visiems

Miglė Lekešytė

Spalio 24 dieną Kauno miesto ir rajono moksleiviai buvo pakviesti į Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vykusį protmūšį „Tai įmanoma!“, jį parengė Centro multimedijos žurnalistikos studijos mokiniai.

DSC09239DSC09242DSC09240DSC09228

Į renginį atvyko 4 komandos, sudarytos iš berniukų ir mergaičių. Tai: komanda „Smalsučiai“ iš  Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos, komanda „Inertiškas skrydis“ iš  „ Kauno „Maironio“ universitetinės gimnazijos, komanda „PK“ iš Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos bei Kauno moksleivių techninės kūrybos centro jungtinė komanda „Mes nežinome“.

DSC09245DSC09217

Šįkart protmūšio tema nebuvo lengva, bet įdomi ir tuo pačiu priverčianti atskleisti savo žinias, fantaziją bei parodyti bendrą išprūsimą. Dalyviams ekrane buvo užduodami klausimai apie  pasaulio mokslininkus, jų laimėjimus ir išradimus, visų laikų inovacijas, kurios padarė didelį poveikį žmonijai. Prie kiekvieno klausimo pateikti variantai kartais pakuždėdavo teisingus atsakymus, dėlto viskas vyko sklandžiai ir greitai.

Po klausimų, reikalaujančių tikslaus atsakymo sekė loginio mąstymo uždaviniai. Šie pareikalavo iš dalyvių kartais visai neloginių, bet linksmų atsakymo. Vėliau reikėjo susitelkti į ekraną ir atsakyti į video klausimus, kuriuos protmūšio dalyviams pateikė KTU dėstytojai. Šie klausimai pareikalavo fizikos žinių, tačiau nepasirodė sudėtingi.

Kai kompiuterio programa suskaičiavo šių turų atsakymus, pasirodė, kad visos komandos  surinko apylygiai taškų. Teko duoti  papildomą užduotį : išvardinti dešimt išradimų, kurie per paskutiniuosius tris dešimtmečius pakeitė žmonijos gyvenimą. Tarp jų buvo ir lazerinė chirurgija, mikroprocesoriai, naršyklė ir magnetinis rezonansas. Dalyviams reikėjo tikrai stipriai susiimti! Bet išradimų išvardinta buvo nemažai.

DSC09237DSC09244

Galiausiai, suskaičiavus taškus, paaiškėjo, kad komandos ėjo koja kojon. Tarp pirmų trijų vietų laimėtojų buvo vos pusės taško skirtumas, tačiau vis dėlto jis nulėmė dalyvių užimtą vietą.

DSC09260DSC09262DSC09258DSC09266

Džiaugiamės už komandą „PK“ iš Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, laimėjus I vietą.

Visi protmūšio dalyviai buvo paskatinti  MTKC prizais ir diplomais. Mokiniai džiaugėsi savo pasiektais rezultatais ir plačiai šypsodamiesi skubėjo į bendrą nuotrauką, kurioje matomi net tik dalyviai ir juos lydėję mokytojai, bet ir protmūšio „TAI ĮMANOMA!“ organizatoriai.

 

Komentarai