Po 20 metų pristatinėti nereikia

Miglė Lekešytė ir Miglė Trainytė

„Po dvidešimties metų pristatinėti nebereikia“ – štai tokiu šūkiu šių metų vasario 21-24 dienomis į Litexpo kvietė dvidešimtajį jubiliejų švenčianti knygų mugė. Renginyje vyko daugiau nei 500 renginių ir atvyko virš 50 užsienio svečių – nuo tarptautinių bestselerių autorių iki pasaulinio garso iliustruotojų. Be to, knygų mugėje dalyvavo ir lietuviai rašytojai, muzikantai ir daugybė kitų menininkų.

DSC09801-1DSC09807-5DSC09802-2DSC09803-3

Vasario 22 dieną  Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ugdytiniai ir jų pedagogai taip pat nusprendė apsilankyti garsiojoje knygų mugėje. Keturiasdešimties vietų autobusas anksti ryte jau riedėjo į Vilnių, skambantis nuo smagių moksleivių šnekų ir juoko.  Jaunuoliai nekantraudami laukė renginio, kuris žadėjo daug linksmybių ir kalnus knygų jų mylėtojams.

IMG_0014IMG_0016IMG_1151IMG_1158

Atvykusius MTKC moksleivius pasitiko daugybė žmonių ir šypsenų, darbuotojai jau prie įėjimo dalijo parodos planelius, nes mugė užėmė netgi penkias didžiules sales:

DSC09824-15

 • Pirmojoje, bukinistų, salėje buvo galima įsigyti jau namus turėjusias knygas, tačiau jos buvo geros kokybės ir pigesnės, todėl žmonių ten tikrai netrūko. Salėje buvo kitokia mugės erdvė, įdomi tiems, kurie žavisi senomis knygomis ar klausosi vinilinių plokštelių.
 • IMG_1134IMG_1140
 • Antroji, muzikos, salė buvo padalyta į kelias dalis, kuriose buvo galima bendrauti su įvairiais muzikantais, klausytis pasirodymų prie didelės scenos ar nusipirkti naujų arba panaudotų, bet geros kokybės plokštelių.
 • DSC09850-35DSC09854-39
 • Šioje erdvėje šviesos buvo stilingai prigesintos, kuriama tikrai netradicinė ir labai įtraukianti atmosfera. Antroji salė kvietė klausytis įžymių žmonių pašnekesių ir išbandyti keistų bei nepaprastų instrumentų.
 • IMG_1159
 • Trečiojo je salėje buvo galima rasti mokslo, akademinę ir specializuotą literatūrą. Ryškūs stendai kvietė prieiti pašnekėti su įvairiais žmonėmis, nusipirkti moksline tematika parašytų knygų,pasidomėti apie universitetus ir muziejus. Toliausioje salės kertėje buvo įėjimas į konferencijų sales, kuriose vyko diskusijos įvairiausiomis temomis.
 • davIMG_0020
 • Ketvirtojoje, vaikų, salėje ir mažiausi knygų mugės dalyviai galėjo rasti, ką veikti. Buvo įrengta bibliotekų erdvė, kūrybinė studija, vaikščiojo įvairiais veikėjais persirengę žmonės, buvo galima nusipirkti įvairių rankdarbių, skirtukų, puodelių, užrašų knygelių, atvirukų, o vaikų scena mugės lankytojus kvietė įsitraukti į žaidimus ir laimėti daugybę prizų.
 • dav

  sdr

  Vaikai netgi galėjo gauti knygą su Vytauto Račicko, vieno žymiausių lietuvių rašytojų vaikams, parašu.

  Penktojoje, grožinės ir specializuotos literatūros, salėje ryškiais stendais daugybę žmonių pritraukė didelė dalis Lietuvos leidyklų, žurnalų ir rašytojų.Šioje salėje taip pat dalyvavo daugybė Lietuvos rašytojų, kurie dalijo parašus ant naujausių savo kūrinių.Didžiausią kiekį iš visų salių pritraukusi erdvė didžiavosi rašytojų kampu ir garsių romanų ir dokumentinių filmų ekranizacijų vieta.

Vakare link Kauno važiuojančiame autobuse netilo garsios Kauno moksleivių techninės kūrybos centre užklasinę veiklą lankančių jaunuolių šnekos bei juokas, o prie kojų vos tilpo maišai, pilni knygų, žurnalų ir visokiausių kitokių prekių iš knygų mugės. Puikiai nusiteikę moksleiviai keliavo namo.

Komentarai