PLINTA MUMS NEŽINOMAS VIRUSAS, KAIP SAUGOMĖS?

Lietuvoje, o ir visame pasaulyje dienos naujiena tapo koronaviruso plitimas ir jo suvaldymas. Kai kam tai kelia paniką, stresą bei nežinomybę. Dar tik antra savaitė, kaip paskelbtas karantinas, o tiek daug įvykių, iš kurių galime spręsti, kad tokios situacijos dar nesame išgyvenę, tokių sunkumų neprisimena mūsų tėvai. Taigi, šįkart apklausiau vieną giminaitę.

Ką manote apie koronavirusą?

N:Tai virusas, panašus į gripą tik greičiau plintantis ir pavojingesnis, nes mums nežinomas. Mokslininkai tik dabar pradėjo tyrinėti ir ieškoti vaistų jam gydyti.

Kokie jausmai Jus apima, išgirdus informaciją apie koronaviruso plitimą?

N:Iš pradžių tai atrodė virusas, kuris nepasieks mūsų šalies, bet jau po kelių dienų buvo aišku, kad virusas pasieks ir mūsų šalį ir netgi mus.

Ar teisinga informacija pateikiama žiniasklaidoje ir iš SAM?

N:Manau, kad informacija yra teisinga, bet yra ne viskas pasakoma. Keliama panika, kuri nėra būtina. Turėtų būti labiau informuoti tie žmonės, kurie patenka į didelės rizikos grupę.

Kaip manote, ar greitai bus sustabdyta ši pandemija Lietuvoje?

N:Lietuva sureagavo gana greitai, bet nepakankamai, todėl ir turime jau tiek atvejų Lietuvoje. Viruso plitimas priklauso nuo pačių žmonių supratingumo, jeigu visi liks namie, virusas neplis.

Jūsų manymu, ar teisingai, kad paskelbtas karantinas?

N:Žinoma, manau, kad šitokį sprendimą reikėjo priimti anksčiau. Karantinas turi sustabdyti viruso plitimą.

Kaip žmonės laikosi karantino?

N:Manau, kad žmonės nesilaiko karantino taip kaip reikėtų. Atėjus į parduotuvę, galima sutikti nemažai žmonių. Žmonės nesupranta, kad nuo jų buvimo namie priklauso ne tik jų, bet ir gydytojų bei kitų žmonių gyvybės.

Kaip reikia saugotis nuo koronaviruso?

N:Geriausiais būdas likti namie ir nekontaktuoti su žmonėmis, kurie nesisaugo, nebūna namie., o visur vaikšto, važinėja. Jeigu reikia kažkur labai būtinai išeiti, stengtis užtrukti kuo trumpiau, dėvėti kaukes, turėti dezinfekavimo priemones.

Kaip saugotės Jūs ar Jūsų artimieji?

N:Aš ir mano artimieji niekur neiname.

Jūsų nuomone, ar pavyks Jums mokytis nuotoliniu būdu?

N:Manau, kad ne, nes man yra labai svarbu, kad informacija būtų aiškiai išdėstoma. Lietuvos mokyklose dar nėra tokių aukšto lygio įrenginių, kurių pagalba galėtų vykti nuotolinis mokymas. Susijungus didesnei grupėj žmonių, pats vaizdo ar pokalbio skambutis pradės strigti, taip pat bus mokytojams sunku atsakyti į visus iškilusius klausimus.

Kaip būtų geriau mokytis?

N:Manau, kad dabar turėtume gauti užduotis, o mokymas turėtų vykti vasarą, arba kitais mokymosi metais.

Kaip vertinate neformalaus ugdymo būrelius nuotoliniu būdu?

N:Manau, kad būreliai galėtų vykti, nes tai būtų užimtumas vaikams. Jie galėtų atlikti kūrybiškas užduotis ir taip turiningai praleisti laiką namuose.

AČIŪ už atsakymus. Visi saugokimės koronaviruso, laikykimės taisyklių ir būkime bendruomeniški.

          Dovilė Imbrasaitė

Komentarai