Pamąstymai apie muziką

Avangardas 2017 m.Nr.1

Iveta Blinstrubaitė

Ar kada susimąstėte kas yra muzika? Kokia jos reikšmė žmogui? Ar muzikos mokyklos yra tinkamas pasirinkimas vaikams?

Vieniems muzika yra labai svarbi, kitiems ji nieko nereiškia. Kai kurie žmonės neįsivaizduoja gyvenimo be jos, ir neapsieina ne dienos nepasiklausę dainos ar patys nesugroja kokio kūrinio. Tačiau kiekvieno skonis skiriasi, ir todėl visi klausosi skirtingos muzikos. Yra sakoma, pasakyk kokią muziką klausai, pasakysiu kas tu. Ar galima spręsti apie žmogų pagal tai, kokią muziką jis mėgsta? Tyrimai rodo, kad taip. Žmonės, kurie klausosi klasikinės, rimtos liaudiškos muzikos, yra linkę būti išradingi, sumanūs, lakios vaizduotės. Mėgstantys alternatyvią muziką yra smalsūs ir nebijantys rizikuoti. Religinės bei pop muzikos klausytojai yra draugiški, mėgstantys bendrauti bei artistiški.

Muzika suteikia daug emocijų

Jau senovėje buvo žinomas muzikos poveikis žmogui ir jo sveikatai. Siekiant sielos ir kūno pusiausvyros, dar Antikos laikais buvo naudojama muzika, tačiau muzikos terapijos atsirado gana neseniai XX amžiuje. Jos tikslas sustiprinti imunitetą, šalinti nuovargį bei gerinti gyvenimo kokybę.  Jaustis gerai, atsipalaiduoti ar susikaupti galima ir tiesiog  klausant mėgstamo kūrinio. Muzikos klausymas  suteikia daugybę emocijų, tokių kaip džiaugsmas ar liūdesys. Taip pat jis padeda užmiršti visas problemas ir rūpesčius, suteikia energingumo, padeda smegenims pailsėti, stimuliuoja  atmintį, motyvuoja, mažina stresą,  pakelia nuotaiką, padeda pažinti save. Taigi, muzikos  reikšmė žmogui yra labai didelė. Ji yra neatskiriama žmogaus gyvenimo dalis.

Kada pradėti mokytis?

Norint sieti savo gyvenimą su muzika, reiktų jau nuo vaikystės  pradėti lankyti muzikos mokyklą ar šiaip kokį būrelį.  Tačiau, atsižvelgiant į kitų mokinių nuomonę, muzikos mokyklos nėra pats geriausias pasirinkimas. Mokiniai dažnai skundžiasi, kad  jie ten groja ne savo noru ir ne tokius kūrinius kokius nori. Jiems taip pat nepatinka tai, kad tėvai neleidžia visko pabaigti, kadangi mokslas trunka nuo 2 iki 8 metų ir kai baigi visą kursą, gauni pažymėjimą. Taigi vaikai mokosi verčiami tėvų, o kai galiausiai baigia muzikos mokslus, jie jau nebegali net žiūrėti ar klausytis to instrumento su kuriuo grojo. Geriau būtų pradėti lankyti kokius kitus užsiėmimus, kur galima groti tai, ką pats nori. Galbūt mokinys jokio pažymėjimo, patvirtinančio muzikinį išsilavinimą ir negaus, bet bent jau gerai leis laiką mokydamasis groti. Žinoma, kam jis yra svarbus ir reikalingas, tuomet  jau reikia apsišarvuoti kantrybe ir pasiruošti ilgam mokymuisi.

Komentarai