PAGRINDINĖ VERTYBĖ – DRAUGYSTĖ

MATAS BALNANOSIS

Šios knygos autorius, Erichas Marija Remarkas, yra „prarastosios kartos“ rašytojas. Jis savo kailiu patyrė, kas yra karas ir apie tai parašė nemažai knygų. Viena iš jų – „Trys draugai“.
„Trys draugai“ yra knyga apie draugystę iki mirties ir apie nelaimingą meilę. Knygos pagrindinis veikėjas Robertas karo metu susipažino su Otu Kėsteriu ir Gotfrydu Lencu. Nors jų pomėgiai ir charakteriai buvo visiškai skirtingi, jie tapo neišskiriamais draugais. Vėliau jie susipažino su Patricija, kurią Robertas pamilo. Nepaisant to, kad Robertas buvo iš prastuomenės, Patricija vis tiek su juo bendravo, o galiausiai ir įsimylėjo. Tačiau, deja, likimas ne visada yra geranoriškas, o ypač šioje knygoje – vienas iš draugų Gotfrydas buvo nušautas tamsioje gatvėje, o Pat (taip ją vadino Robertas) mirė nuo džiovos.
Šioje knygoje iškeliama pagrindinė vertybė – draugystė. O kadangi buvo pokario laikotarpis, tai Robertui, Otui ir Gotfrydui draugystė buvo vienintelė vertybė. Jie, nepaisant visų sunkumų, visą laiką padėdavo vienas kitam. Tai paliudija keli knygos epizodai. Vienas iš jų įvyko Pat ir Robertui atostogaujant. Patricijai staiga prasidėjo kraujoplūdis, o netoliese nebuvo jokio gydytojo ar daktaro. Vos tik apie tai sužinoję, Roberto draugai iškart išvažiavo ieškoti gydytojo, o jį radę skubėjo pas nelaimėlius. Jie važiavo greitai, neatsargiai, rizikuodami savo gyvybe, kad tik greičiau atvyktų. Jiems draugystė buvo aukščiau visko.
Apibendrinant norėčiau pasakyti, kad knyga man patiko. Visos knygos turi ir pliusų, ir minusų, tad ši knyga irgi nėra išimtis. Siužetas yra liūdnas ir jame girtuokliavimas minimas kiekviename skyriuje, tačiau jis moko, kad svarbiausias dalykas gyvenime yra tikra draugystė.

Komentarai