ORIENTACINIAME ŽAIDIME MOKINIAI IEŠKOJO MODERNIZMO PASTATŲ

Š.m. spalio 19 dieną Kauno moksleivių techninės kūrybos centro organizuojamame orientaciniame žaidime „Pažink gražiausius Kauno modernizmo pastatus“ dalyvavo net dvi Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos klasės. Nors lauke buvo žvarbus oras, tačiau mokiniai su gera nuotaika keliavo nurodytu maršrutu, ieškojo gražiausių Kauno pastatų ir gilinosi į tarpukario modernizmo architektūros istoriją.

bty

foto-2-1

bdr

Su savo klasėmis renginyje dalyvavusios mokytojos Aureta Šiugždinienė, Reda Stulpinienė ir Zita Matelionytė prieš atvykstant dalyvauti šiame orientaciniame žaidime, mokiniuose sužadino susidomėjimą unikalia Kauno tarpukario architektūra ir tuo, kad visai neseniai Kaunui suteiktas UNESCO dizaino miesto statusas.

bty

dav

Šis orientacinis žaidimas ne tik padėjo mokiniams atsakyti į kai kuriuos iškilusius klausimus, bet ir uždavė daugybę mįslių. Mokiniai greitai suskaičiavo: kiek tarpukaryje gatvių sudarė Kauno senamiestį, kiek kilometrų tęsėsi Laisvės alėja, sužinojo kokia buvo pagrindinė transporto priemonė ir kt. Didžiausias iššūkis buvo surasti 10 gražiausių Kauno modernizmo architektūros pastatų, atsakyti į klausimus ir atlikti kai kurias užduotis.

bty

bdr

bty

bty

Apsukę ratus aplink Laisvės alėją, pasigrožėję pastatais, mokiniai atrado netgi daugiau juos dominančių statinių, tad maršrutus galima būtų ateityje pratęsti ir pasunkinti kai kurias užduotis. Orientacinio žaidimo dalyviai prasitarė, kad ši pažintis su Kauno modernizmo architektūros pastatais- tai tramplinas į Pasaulio modernizmo istoriją, kurioje susipina menas, istorija, geografija, netgi matematika.

bty

bty

dav

Grįžę į mokyklą mokiniai kartu su savo mokytojomis integruos šias žinias į anglų ir lietuvių kalbos, etikos, dailės bei geografijos ir istorijos pamokas. Galbūt atliks ir praktines užduotis: ne tik pieš, bet ir ieškos modernizmo architektūros pastatų istorijų ir juos aprašys.

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro medijos ir komunikavimo studijos ugdytinių (vadovė Liudmila Kazlauskienė) sukurtas orientacinis žaidimas „Pažink gražiausius Kauno modernizmo pastatus“ pagal programą „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ programą „Modernizmas ateičiai“. Tai viena iš šios programos dalių, į kurią kviečiami dalyvauti visi Kauno miesto ir rajono ugdymo įstaigų mokiniai ir jų mokytojai.

Komentarai