Neišdildomi įspūdžiai iš kelionės po Vilnių

Miglė Lekešytė

Ankstų balandžio 17-osios rytą prie Kauno moksleivių techninės kūrybos centro susitikę įvairaus amžiaus moksleiviai buvo puikiai nusiteikę, nes laukė šios kelionės jau ilgą laiką ir buvo pasirengę iš dienos pasiimti viską, ką tik pavyks.

bty

bdr

bty

 

Atvykus į Vilnių smalsuolius pasitiko beribę atmintį turinti gidė Daiva, kuri pravedė ilgą ir kupiną istorijos ekskursiją po Užupio respubliką. Moksleiviai sužinojo, kad besiplečianti meninės orientacijos Užupio bendruomenė pasiskelbė „Nepriklausoma Užupio Respublika“ ir kiekvienais metais, balandžio 1 d., Užupyje įspūdingai minima „Neprigulimybės diena“.

bty

Jaunuoliai aplankė Užupio angelą, kuris tariamai išsirito iš kiaušinio; paskaitė šios respublikos konstituciją, išverstą į įvairias užsienio kalbas ir žyminčią, kad ten kiekvienas žmogus gali rasti sau vietą.

bty

Ekskursiją gidė užbaigė įspūdingu panoraminiu vaizdu užlipus ant kalno, nuo kurio matėsi ryškios saulės nuauksinti Vilniaus miesto stogai ir lapus beskleidžiantys medžiai.

bdr

 

bty

 

bdr

Po ekskursijos MTKC moksleiviai papietavo ir nuskubėjo į kitą kelionės tašką – TV3. Čia juos pasitiko žurnalistė ir žinių vedėja Donata Račaitė, prieš daugiau nei 10 metų lankiusi moksleivių techninės kūrybos centro TV laidų vedėjų būrelį. Donata plačiai papasakojo apie savo dienotvarkę ir koks kelias vedė iki dabartinio darbo; supažindino su kitais žurnalistais, dirbančiais TV3 televizijoje.

bty

Žinių vedėja aprodė jaunuoliams studiją, kurioje filmuojamos kiekvienos dienos žinios; paaiškino, kaip padaromas reportažas ir leido žvilgtelėti į grimerinę bei atskleidė, kas vyksta „už kadro“.

bdr

Toliau vedlės pareigas iš Donatos Račaitės perėmė Naglis Šulija, daug metų pranešinėjantis orus per TV3 televiziją. Sinoptikas pasakojo, kaip jis kiekvieną dieną ruošiasi savo pranešimui ir supažindino jaunuolius su filmavimosi subtilybėmis. Naglis sudomino moksleivius savo netradiciniu kalbos būdu ir juokeliais atskleidžiamomis pirmųjų laidų nesėkmėmis.

bty

Einant koridoriumi kauniečius pasigavo ir į savo studiją įsitempė du radijo laidų vedėjai iš „Power hit radio“. Jie parodė moksleiviams, kaip reikia „išeiti į eterį“, paleisti groti dainas bei kaip reikia valdyti radijo laidų vedėjo pultą. Taip pat MTKC būrelius lankantys smalsuoliai gavo galimybę ir patys pasireikšti eteryje – padariusi pranešimą, radijuje dirbanti mergina drauge su visais atvykėliais garsiai suriko, taip pranešdama apie tai, kad jie čia atvyko.

 

bty

 

bty

Iškart iš TV3 išvykę jaunuoliai lėkė į televizijos bokštą, kur juos pasitiko darbuotojas. Jis papasakojo apie tai, kaip bokšte minima sausio 13-oji, apibūdino bokšto struktūrą ir jo istoriją. Moksleiviai sužinojo, jog Vilniaus televizijos bokšto aukštis – 326,4 metro; taip pat jis yra aukščiausias pastatas Lietuvoje ir yra įtrauktas į pasaulio aukščiausių pastatų sąrašą.

bty

Vėliau smalsuoliai pakilo į antrą aukštą, kuriame stovi siųstuvai. Atvykęs kitas darbuotojas plačiai papasakojo, kaip iš studijos į visų žiūrovų ekranus patenka visokios laidos bei filmai. Tuomet jie pakilo dar aukščiau, virš kavinės „Paukščių takas“, ir galėjo grožėtis saulės nutvieksto Vilniaus panorama. Jaunuoliai netgi atpažino vietas, kurias šiandien buvo aplankę, bei pasidarė daug nuotraukų.

Važiuodamas autobusiukas tiesiog čirškėjo nuo kalbų. Nors ir išvargę, tačiau moksleiviai, kupini geros nuotaikos, negalėjo atsigėrėti puikiai pavykusia kelione. Vėliau, vadovų klausiami, kiekvienas nė nesvarstydamas tvirtai atsakydavo, kad išvyka buvo tikrai verta laiko ir paliko neiššildomų įspūdžių.

 

Komentarai