MODERNIZMAS LAUŽO VISAS TAISYKLES

Š.m. spalio 21 dieną Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vyko Kauno miesto ugdymo įstaigų 10 klasių žinių viktorina „Ką žinai apie modernizmą?“. Laikantis visų COVID-19 taisyklių, galima buvo pasikviesti tik vienos ugdymo įstaigos klasę. Renginyje dalyvavo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos 3 dešimtokų komandos.

btybdr

Kodėl būtent pasirinkta tokia tema? MTKC medijų ir komunikavimo studijos ugdytiniai (vadovė L. Kazlauskienė), parengę viktorinos klausimus, tvirtina, kad tam yra labai daug priežasčių. Viena iš tokių – suprasti kas yra modernizmas. Ta proga studijos ugdytiniai apie modernizmą rinko informaciją,  daug domėjosi šia tema. Taip pat, pažymint Pasaulinę architektūros dieną, miesto ugdymo įstaigų 6-8 klasių mokiniams organizavo  orientacinius žaidimus, kuriuose reikėjo surasti gražiausius Kauno modernizmo architektūros pastatus.

foto-5foto-3

Pasirodo, modernizmo srovė, vyravusi tiek mene, literatūroje, architektūroje, tiek tiksliuosiuose moksluose, yra labai paslaptinga ir kontraversiškai vertinama, prasidėjusi XIX a. viduryje laužė visus stereotipus bei taisykles. Dar vienas iš žinių viktorinos tikslų – prisijungti prie „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės“ programos „Modernizmas ateičiai“ organizatorių  projekto.

bdrbty

Šią žinių viktoriną sudarė 3 turai. I turas – video klausimai, II turas – 30 klausimų kahoot programa ir III turas – praktinė užduotis. Kokie klausimai buvo įdomiausi ir kokie klausimai sunkiausi? Kalbinti mokiniai džiaugėsi, kad pavyko teisingai  atsakyti į daugelį klausimų, net atspėti modernizmo srovės žymiausių atstovų pavardes ir kūrinius. O įdomiausia buvo atsakinėti į video klausimus, nes čia pamatai vaizdus, kurie gali pasufleruoti teisingą atsakymą. Išskirtinė  buvo praktinė užduotis. Modernistinį staliuką dalyviai surinko žymiai greičiau nei buvo duotas laikas. Renginys, kad ir sudėtingomis sąlygomis, baigėsi su puikia nuotaika.  I vietą laimėjo komanda „GRAVITACIJA“, surinkusi 42 taškus.

bty

bty

Dėkojame dešimtokų komandoms ir jų mokytojoms Danutei Vilkauskienei bei Gintarei Bersėnienei už dalyvavimą ir parodytas žinias. IKI kitų susitikimų!

Komentarai