Lietuva – viena iš tolerantiškiausių šalių?

Lietuva – viena iš tolerantiškiausių šalių?

Rasa Katinaitė

Lapkričio 25 d. Kauno moksleivių techninio kūrybos centro jaunųjų žurnalistų grupė organizavo spaudos konferenciją tema: „Užsieniečių integracija į Kauno miesto gyvenimą“.

DSC01459

Apie užsieniečių gyvenimą Lietuvoje, pasitaikančius iššūkius ir lietuvių požiūrį bei toleranciją kitataučiams padiskutuoti ir atsakyti į klausimus atvyko Kauno įvairių tautų centro direktorius Dainius Babilas ir VDU studentas marokietis  Mohamed Zakarija Belmehdi.

DSC01467DSC01447

Džiaugėmės išgirdę iš mūsų svečio, kad Lietuva yra labai tolerantiška šalis. Nors Mohamed į Kauną atvyko iš kitokio tikėjimo ir papročių valstybės, sakosi nejaučiantis diskriminacijos. Jam labai patinka Kaunas. Čia jis norėtų likti ilgesniam laikui. Pasak pašnekovo: „lietuviai yra daug tolerantiškesni už Londono gyventojus“. Apie lietuvių toleranciją patvirtino ir konferencijoje dalyvavęs Kauno įvairių tautų kultūros centro direktorius Dainius Babilas. Jis pasakojo, kad tik nepažinę mūsų, kitataučiai bijo integruotis į mūsų visuomenę, nes nenori sulaukti neigiamos reakcijos. Tačiau susipažinę iš arčiau ir įsijungę į kokią nors veiklą,  supranta – nėra ko bijoti. Lietuviams neįprasta garsiai reikšti savo neigiamo požiūrio (nebent internete, žinoma).

Šioje konferencijoje jaunieji žurnalistai užsieniečiui pateikė daug klausimų apie tautų skirtumus ir panašumus, apie pasitaikančius sunkumus bendraujant bei studijuojant, taip pat laisvalaikio praleidimo ypatumus. M.Z.Belmehdi atvirai papasakojo apie savo šalį, apie švietimo sistemą ir kt. Iš jo pasakojimo supratome, kad beveik niekuo vieni nuo kitų nesiskiriame. Direktorius D.Babilas patikino, kad Kaune gyvena apie 6% kitų tautų atstovų ir visos tautos puikiai sutaria. Užsieniečiai greitai tampa nuolatiniais gyventojais, integruojasi, išmoksta lietuvių kalbą, dirba Kauno miestui, pripažįsta Lietuvos įstatymus ir kultūrą. Kitataučiams suteiktos ir visos galimybės burtis į savo bendruomenes, puoselėti savo kultūrą, tikėjimą, organizuoti savo šventes. Esame atvira, globali visuomenė, čia daug atvykstančių iš svečių šalių. Lietuviai taip pat daug keliauja, daug jų emigruoja į kitas šalis nuolatiniam gyvenimui. Malonu išgirsti, kad Kaunas yra patogus gyventi užsieniečiams.Tikimės, kad visi čia draugiškai sutarsime. Juk Žemė yra visiems viena.

Komentarai