Kultūros projektas, laužantis stereotipus

Liudmila Kazlauskienė

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras kartu su keturiomis respublikos ugdymo įstaigomis: Kauno Aleksandro Puškino gimnazija, Visagino „Gerosios Vilties“ progimnazija,  Pabradės „Žeimenos“ bei Eišiškių gimnazija vykdo kultūros projektą „Viktorinų ciklą „Lietuvos takais“.

DSC_0049DSC_0030

Jo tikslas – skatinti įvairių tautų kultūrų plėtotę, tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei dialogą. Projekto metu numatomi susitikimai, kuriuose bus susipažįstama su atitinkamos tautinės bendruomenės gyvenimu, dalyvaujama bendruose renginiuose ir veiklose.

DSC_0032DSC_0036DSC_0028DSC_0057

Pirmas susitikimas, į kurį susirinko apie šimtas projekto dalyvių, įvyko balandžio 28 dieną Kaune. Veiklos programą svečiams parengė Moksleivių techninės kūrybos centro bendruomenė. Po trumpo ugdymo veiklų pristatymo, sekė įdomiausioji programos dalis – Centro jaunųjų žurnalistų pasiūlytas orientacinis žaidimas.

Neįprastą pažintį su Kaunu svečiai pradėjo nuo Kauno pilies. Čia simboliškai buvo skraidinami vilties aitvarai, pranašaujantys svajonių išsipildymą. Po šios užduoties komandos gavo orientacinius žemėlapius su nuorodomis, mįslėmis ir užduotimis. Vadovaudamiesi žemėlapiu, greitų kojų ir miklaus proto dalyviai, pėsčiomis  patraukė į pusantros  valandos trunkantį žygį.

DSC_0089DSC08683

Maršrutas tęsėsi per Santakos parką, senamiestį, link Laisvės alėjos, aplankant svarbiausius Kauno simbolius ir kultūros objektus. Pagal tam tikrą aprašymą reikėjo ne tik surasti kur tai yra, bet ir atlikti tam tikrą užduotį bei įrašyti atsakymą. Kai kuriems užduotys pasirodė per lengvos, nors daugelis Kaune lankėsi pirmą kartą. Nemuno ir Neries santaką surado ir nusifotografavo visi, o paleisti butelį, su visų linkėjimais Lietuvai, reikėjo paskutinei orientacinio žaidimo komandai. Tad jei kas radote ar rasite į krantą išplukdytus raštelius – neišmeskite. Šie mokinių žodžiai parašyti su meile.

DSC_0078DSC08686

DSC_0088DSC08700

Su didžiausiu entuziazmu į paieškas leidosi ir jauniausi atstovai iš Visagino. Nors mokyklinėje programoje jie dar nebuvo susipažinę su lietuvių poetu Maironiu ir kalbininku Jonu Jablonskiu, bet čia surado juos įamžinančias vietas. Lengvai buvo surasti ir tarpukario Lietuvos prezidentų paminklai. O kad juos įsimintų ilgiau, prie labiausiai patinkančio prezidento dalyviai nusifotografavo.

DSC08728DSC08724

Orientacinio žaidimo aistruoliams azarto ir noro viską pamatyti netrūko. Kiekvienai komandai maršrutai buvo parinkti skirtingai ir vedė prie jų norimo aplankyti muziejaus. Juose dalyviai turėjo galimybės pagilinti savo žinias apie mūsų miesto istoriją ir kultūrą. Dar ilgai galima buvo grožėtis miesto vaizdais, tačiau sutrukdė užklupęs lietus.

IMG_2490IMG_2491IMG_2497IMG_2488IMG_2504IMG_2501IMG_2503

IMG_2508IMG_2515 (1)

IMGP1192IMGP1181

Projekto partnerių kelionė baigėsi pažintimi su nemažiau įdomesne mokymo įstaiga- Aleksandro Puškino gimnazija bei projekto dalyvių apdovanojimais.

DSC08733DSC08736DSC_0096DSC_0104

DSC_0139DSC08742

Svečiams viešnagės laikas pralėkė akimirksniu, tačiau tikimės, kad nors mažiausią miesto ir jos gyventojų dvasią jie pajuto. Gaila, kad pristigo laiko ilgesniam stabtelėjimui, susikaupimui ir pokalbiams.

Dalyvius užklupę išbandymai ir netikėtumai nekliudė jų gerai nuotaikai, o palankaus oro ir aplinkybių numatyti iš anksto negali.

Tokio pobūdžio projektą Moksleivių techninės kūrybos centras vykdė pirmą kartą, todėl organizatorių vardu atsiprašome už netikėtumus ir iššūkius, kuriuos dalyviams teko patirti.

Manome, kad MTKC jaunieji žurnalistai, tąkart buvę gidais po Kauną, svečiams įžiebė didelį  susidomėjimą mūsų miestu, ištirpdė ledus ir sulaužė bet kokius iš anksto sudarytus stereotipus.

AČIŪ visiems ir iki kito  susitikimo Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje!

Skaitykite dar:

http://gvm.dkd.lt/news.php?id=1958

www.visaginas.lt/index.php?3060277147

1vm.pabrade.lm.lt/Lietuvos_takais.htm

puskinas.kaunas.lm.lt/index.php/lt/naujienos/160-viktorinu-ciklas-lietuvos-takais

 

Komentarai