KREPŠINIS – ANTROJI LIETUVOS RELIGIJA „Avangardas“ 2018 m.Nr.1

KREPŠINIS – ANTROJI LIETUVOS RELIGIJA

Matas Gabrielius Balnanosis

Krepšinis yra populiariausia sporto šaka Lietuvoje. Dalis žmonių sako, kad tai yra antroji Lietuvos religija.

Lietuvos rinktinė pirmą kartą Europos čempionate dalyvavo 1937 m. Visi Lietuvos rinktinę nurašė, netikėjo jų pergale. Tačiau neverta mūsų nurašinėti. Šiame Europos čempionate jie užėmė pirmą vietą ir nutildė visus kritikus.  Kitą Europos čempionatą reikėjo organizuoti  Lietuvoje. Tam ir buvo pastatyta Kauno sporto halė.  Šį kartą lietuviai pateko į finalą ir kovojo prieš Latviją. Tą čempionatą irgi laimėjo Lietuva. O kitą čempionatą Lietuvos rinktinė laimėjo tik 2003 metais. Kitus Europos čempionatus, kuriuos laimėjo lietuviai, jie atstovo SSRS rinktinei. Manau,  mūsų krepšininkai  tikrai daug pasiekė ir įrodė, jog krepšinis yra antroji Lietuvos religija.

NBA yra pati stipriausia krepšinio lyga pasaulyje, kurioje dalyvauja JAV ir Kanados komandos. Yra profesionalių krepšininkų lietuvių, kurie žaidė šioje lygoje. Vienas žinomiausių krepšininkų yra Arvydas Sabonis, kuris žaidė Portlando „Trail Blazers“ komandoje. O jo sūnus Domantas Sabonis šiandien atstovauja Indianos „Pacers“ komandai. Dabar NBA taip pat žaidžia ir Jonas Valančiūnas. Jis šioje lygoje žaidžia nuo 2012 – 2013 m. sezono. Su LeBronu  Džeimsu Klyvlando „Cavaliers“ komandoje žaidė vienas geriausių Lietuvos krepšininkų Žydrūnas Ilgauskas. NBA taip pat žaidė: Šarūnas Marčiulionis, Linas Kleiza, Mindaugas Kuzminskas, Darius Songaila.

Kauno „Žalgiris“ neabejotinai yra geriausia Lietuvos komanda.  Ji yra daugkartinė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionė. 1986 metais iškovojo tarpžemyninę „William Jones“ taurę (tai yra neoficialus pasaulio klubinių krepšinio komandų čempionų titulas). Tai vienintelė Lietuvos komanda, kuri dalyvauja Eurolygoje ir 1999 m. tapo Eurolygos čempionais. Galime pasigirti ir „Žalgirio“ arena. Tai pati didžiausia arena Lietuvoje, kurioje telpa 15 tūkst. žmonių. Aš pats esu Kauno „Žalgirio“ gerbėjas ir tikrai didžiuojuosi šia komanda. Per svarbias „Žalgirio“ rungtynes Kaune arena būna pilnutėlė gerbėjų. Ir visi jie ateina pasižiūrėti „Žalgirio“.

 

Komentarai