Konkurse „Mano kinas 2018“ – nugalėjo patys stipriausi

2018 m. lapkričio 8 dieną M.Žilinsko dailės galerijoje vyko Tarptautinio mėgėjiškų filmų konkurso „Mano kinas 2018“ laureatų apdovanojimas. Konkursą, išaugusį iš miesto konkurso „Kauno pavasarėlis“  jau dešimtus metus iš eilės organizuoja Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Organizatorių teigimu, šiemetinis konkursas praplėtė dalyvių geografiją. Buvo atsiųsta įvairaus žanro filmų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Ukrainos, Estijos bei Rusijos.

DSC01328DSC01301DSC01334DSC01342

Vertinimo komisija,  sudaryta iš:  Lietuvos kino mėgėjų sąjungos pirmininko Vidmanto Gaigalo, kino režisieriaus Ričardo Matačiaus, kino kritiko VDU lektoriaus Gedimino Jankausko bei MTKC direktorės Laimutės Vaitiekūnienės turėjo įtempto darbo, peržiūrėdama ir vertindama net 119 filmų, suskirstytų į šešis žanrus.

DSC01315DSC01325DSC01369DSC01345

Apdovanojimo renginys pasižymėjo turininga programa. Čia buvo atliekami muzikiniai kūriniai, kuriuos atliko Kristupas Stabokas iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos.  Žiūrovus džiugino įdomi filmų programa, kurios metu buvo galima pamatyti geriausius visų žanrų filmus, atsiųstus į konkursą. Na, o edukacinis užsiėmimas „Kadro“ kino kastingas privertė dalyvius išsakyti savo nuomonę apie aktoriaus ir režisieriaus profesiją.

DSC01321DSC01348

Pasveikindama renginio dalyvius,  MTKC direktorė Laimutė Vaitiekūnienė kalbėjo: „Džiaugiamės tokia filmų gausa ir įvairove. Jie tikrai nuostabūs ir verti dėmesio. Pakilo ne tik techninis lygis, bet turinio kokybė. Ypatingai nustebino animacinio žanro filmai. Pasirodo, kad per kelias minutes, naudojant įvairias technikas, galima pasakyti ir parodyti daugybę puikių dalykų. Linkiu kūrybiškumo, siekti savo svajonės, būti savimi. Te jūsų darbai puošia mūsų pasaulį“.

DSC01332DSC01304

Vertinimo komisijos narys, VDU lektorius Gediminas Jankauskas taip pat paliudijo, kad į konkursą atsiųsti filmai jam padarė įspūdį: „Reikalai gerėja, filmų geografija labai plati. Nors darbai labai skirtingi, tačiau visuose išryškėja vaikiškos mintys, svajonės ir jausmai. Kartais tas vaikiškas mąstymas būna visai nevaikiškas. Filmų kūrėjai gilinasi į pasaulio sutvėrimo problemas, blogio ir gėrio atsiradimą, dalinasi rūpesčiais, vertina draugystę. Jų manymu, svarbiausia gyvenime būti žmogumi. Apdovanojime turime laikytis principo: „Tegu nugali patys geriausi“.

Vertinimo komisija filmus šešiuose žanrų grupėse vertino pagal originalumą, lakoniškumą, meninių priemonių panaudojimą ir kita.

Vaidybinių filmų žanrų grupėje I vietą laimėjo filmas „Žaidėjas“ iš Maskvos (Rusija) prodiuserinio centro „Kino vaikas“.

Dokumentinio žanro grupėje I vietą laimėjo Talino (Estija) studijos „Meksvideo“ filmas „Liza“.

Muzikinių klipų grupėje I vietą laimėjo studijos „Kadras“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro klipas „Du viename“.

Eksperimentinių filmų grupėje I vietą laimėjo Talino (Estija) studijos „Meksvideo“ filmas „Iliuzija“.

Foto filmų grupėje I vietą laimėjo „Gyvieji Vaitkuškio paveikslėliai“ iš  Ukmergės meno mokyklos, dailės skyriaus.

Animacinių filmų žanro grupei buvo atsiųsta net 50 filmų. I vietą laimėjo filmas „Kur gyvena gėris ir blogis?“ iš Jaroslavlio (Rusija) kino studijos „Netikėtas džiaugsmas“ .

Grand Prix  už filmą „Ant pirštų galiukų“ atiteko Sankt Peterburgo (Rusija)  kino studijai „SP6GIK“.

Taip pat buvo apdovanotos 3 geriausios kino studijos, tai:  studija  „Meksvideo“ iš Talino (Estija). Ji konkursui pateikė net 10 filmų. Gerai nuteikė filmų kūrėjai iš Jaroslavlio (Rusija). Visuose filmų grupėse jie gavo aukščiausius įvertinimus, o pati  geriausia šio miesto studija pripažinta TO „Detektyvas.   Džiaugiamės, kad tarp geriausių studijų pateko ir lietuviška Vilniaus „Animacijos mokyklos“ studija.

 

Į tarptautinį mėgėjiškų filmų konkurso „Mano kinas 2018“ apdovanojimo renginį atvykęs Talino kino studijos „Meksvideo“  atstovas Vladislav Vinckovskij  prisipažino, kad jam malonu būti pakviestam  į Kauną. „Turiu lietuviškų šaknų, daug metų gyvenau Vilniuje, todėl man viskas artima, kas susiję su Lietuva,- kalbėjo V.Vinckovskij,  išsivežęs savo studijai daugybę apdovanojimų.

DSC01355DSC01312

Jaroslavlio (Rusija) kino studijų vadovas Olegas Svabodinas taip pat iš Lietuvos išsiveš ne tik apdovanojimus, bet ir šiltus prisiminimus. Jis pastebėjo tai, kad nors esame skirtingose sąjungose, daugiau ar mažiau atitolome vieni nuo kitų, bet mus sujungia panaši kultūra, noras matyti laimingą pasaulį.

Iš Ukrainos taip pat gavome teigiamų atsiliepimų apie šio konkurso organizavimo naudą. Štai  Donecko vaikiškos multiplikacijos kino studijos „Maja“ vadovė Viktorija Drigola rašo: „ džiaugiuosi galimybe dalyvauti „Mano kinas 2018“ konkurse. Tai pasaulis, kuriame vaikai gali išreikšti save, išsakyti savo santykį šiandienos šiandienos dienai ir ateičiai. Šis festivalis- tai geras tramplinas tiems, kieno nuomonė ir balsas bus išgirsti ateityje tapus suaugusiu.“

Dėkojame žiuri festivalio organizatoriams už dėmesį ir teigiamą mūsų vaikų kūrybos įvertinimą“.

Komentarai