Konkursas „Barbė – stilinga pamaiva“ – tiems, kurie domisi mada

Daugelis mergaičių mėgsta žaisti su lėlėmis Barbėmis. Nors įdomiausia su jomis ne tik žaisti, kalbėtis, bet ir siūti joms drabužius ir aksesuarus bei daryti šukuosenas. Būtent tokioms Barbėms ir kitokio tipo lėlėms spalvingus drabužėlius išradingai siuva pradedančiosios jaunosios dizainerės iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro drabužių dizaino studijos. Mergaitės Neda, Meda, Milena ir Evai būrelio užsiėmimo metu tokias lėles kūrybingai aprengė daugiau kaip 20. Tada jų vadovei Ramutei Araneckienei kilo idėja skelbti parodą – konkursą „Barbė- stilinga pamaiva“ visiems Kauno miesto ugdymo įstaigų jauniesiems modeliuotojams.

DSC00319DSC00329DSC00328 DSC00317

Į Kauno moksleivių techninės kūrybos centre vykusią parodą-konkursą buvo pristatyta net 15 kolekcijų, sudarytų po 1-3 modelius, mažosioms lėlėms. Kolekcijos Barbėms džiugino estiniu vaizdu, kruopščiu darbu, spalvingu koloritu bei visų aksesuarų suderinimu.

DSC00187DSC00241DSC00238DSC00233DSC00227DSC00209

DSC00223DSC00206DSC00199DSC00192

Kovo 28 d.į konkurso „Barbė – stilinga pamaiva“ apdovanojimus susirinko ne tik jaunosios modeliuotojos, bet ir  jų mokytojai bei tėvai. Komisijai, vertinusiai jaunųjų dizainerių sukurtas kolekcijas, buvo nelengva išrinkti vertingiausias ir pačias gražiausias.

Už kostiumų išbaigtumą ir tvarkingumą bei originalią idėją, net 6 kolekcijoms buvo paskirtos prizinės vietos, o likusios 9 gavo nominacijas. Daugiausia komisijos narių ir žiūrovų įvertinimo sulaukė jaunųjų modeliuotojų kūrybiniai darbai iš Tito Masiulio jaunimo mokyklos drabužių dizaino studijos. Tad I vietą už kolekciją „Saulės kliošas kitaip“ laimėjo Armilė Kelmelytė. Tos pačios studijos narėms : Ievai Mažeikytei ir Saulei Gaudešiūtei skirtos III – osios vietos. Šias merginas siuvimo ir modeliavimo paslapčių išmokė jų vadovė Dalia Kepežinskienė. Dvi II-osios vietos buvo paskirtos Rėjai ir Smiltei iš S.Daukanto progimnazijos. Sesučių kurti drabužiai ir visi aksesuarai lėlėms buvo labai kruopščiai numegzti iš šiltų ir spalvingų vilnonių siūlų. III vieta už kolekciją „Vakarėlis“ atiteko Milenai Lisauskaitei, Kauno moksleivių techninės kūrybos drabužių dizaino būrelio narei. Šioje kolekcijoje vyravo blizgūs ir puošnūs drabužių aksesuarai.

Renginio dalyviai ir mokytojai žavėjosi mokinių darbais ir pageidavo ateityje surengti tokį patį konkursą, tik jau Respublikinį. Manome, kad jaunosios modeliuotojos buvo patenkintos  parodytu dėmesiu, asmeninėmis dovanėlėmis ir saldžiaisiais prizais.

 

Komentarai