Kaunas kvietė pasinerti į moderniausią savaitgalį

Deimantė Buslevičiūtė

Gaivų penktadienio vakarą, einant įprasta Kauno Laisvės alėjos gatve, „Avangardo“ korespondentės dėmesį iškart patraukė skambi šiuolaikiška muzika, kviečianti pasinerti į jaunatvišką ir modernų savaitgalio vakarėlį. Rugsėjo 14-15 dienomis Soboro aikštėje bei M.Žilinsko galerijos erdvėje vyko Kauno Jaunimo dienos 2018.

Nuo virtualios realybės iki kovos menų

P1040728P1040755P1040766

Septintus metus iš eilės vykstanti nemokama programa stebino ne tik paauglius, bet ir vaikus bei suaugusiuosius. Renginyje buvo galima pasinerti į virtualios realybės pasaulį, susipažinti su įvairiais stalo žaidimais, robotais, akrobatiniais triukais, nemokamai pasikonsultuoti apie studijas užsienyje bei dalyvauti pirmosios pagalbos kursuose.

P1040773P1040777P1040785

Spalvinga programa leido žmonėms tapti ne tik žiūrovais, bet ir dalyviais: vyko kompiuterinių žaidimų turnyrai, dronų lenktynės, idėjų kūrimas, diskotekos ir netgi reto kovos meno „Kapueira“ pamokos. Toks  veiklų kupinas   savaitgalis džiugino kauniečius ir svečius.

Interaktyvi muzikinė dėžė – tik viena iš daugybės modernių renginio pramogų

P1040725 (1)P1040803P1040792

Penktadienį renginyje dominavo kultūra bei menas. M.Žilinsko galerijos kolonų erdvėje kiekvienas galėjo tapti menininku: piešimą virtualioje realybėje galėjo išbandyti visi. Čia pat klube „Lizdas“ buvo galima dalyvauti kameriniame kavos rituale su aktore Edita Niciūte bei aplankyti pojūčių teatrą. Soboro aikštėje vyko „(g)round zero“ šokio spektaklis, savo modernumu užburiantis kiekvieną stebėtoją. Tarptautinei „World Cleanup 2018“ dienai paminėti vyko ir edukacinės dirbtuvės „NE šiukšlės“, mokiusios žiūrovus prikelti daiktus antram gyvenimui, gaminant juos iš antrinių žaliavų. Renginyje dalyvavo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus atstovai, leidę pasinerti į muziejaus tematiką stalo žaidimais, modernių fotografijų paroda bei virtualios realybės vaizdais. Išbandyti savo muzikinį skonį leido muzikinė dėžė „DJfolk“: kiekvienas ant ekrano uždedamas kubelis leisdavo skirtingų stilių garsus, kurių gama sukurdavo vis naują melodiją, savo skambesiu linksminančia renginio dalyvius. O vakaro atomazga tapo kinas po atviru dangumi – vyko dokumentinio filmo „Silvana“ peržiūra.

P1040736P1040779P1040763

Jaunimo dienose – nemokami pabėgimo kambariai

Šeštadienį veiklų buvo nuo pat ryto iki vakaro. Dienai prasidėjus su „Judėk sveikai“ treniruote, dalyviams buvo galima išbandyti save įvairiose veiklų srityse. Žmonės galėjo dalyvauti žaidimų kūrime, akrobatikos triukų pamokoje, fotosesijų ir stalo žaidimų erdvėse bei tatuiruočių dirbtuvėse. Šiuo metu Lietuvoje itin populiarių pabėgimų kambarių atstovai „Break Free“ patraukė milžinišką smalsuolių minią. „Break Free“ erdvėje dalyviams teko proga nemokamai išbandyti įvairius galvosūkius, norint atverti skrynutes bei atrakinti spynas. Atrasti žodžiai, raidės ar skaičiai vedė juos iki galutinio prizinio taško, kurį kiekvienas pasiekęs gavo nuolaidų kuponą „Break Free“ pabėgimo kambariams. „Jūs praskaidrinote man nuotaiką! Ačiū!“, – spręsdama galvosūkius atsiliepė dalyvė.

dav
dav

Renginyje pristatyti savo kūrybą galėjo ir šiuolaikiniai poetai

Vienas ryškiausių vakaro akcentų buvo SLEMAS – poetinės improvizacijos menas, vienas iš įdomiausių, naujausių ir gyvybingiausių šiuolaikinių literatūrinių reiškinių Lietuvoje, laikomas tikru literatūriniu avangardu. Vidiniame M.Žilinsko galerijos kiemelyje minios žmonių stebėjo išskirtines modernios literatūros varžybas, kuriose dalyvaujantys savanoriai galėjo perskaityti savo kūrybą ir varžytis dėl pirmosios vietos apdovanojimo.

P1040806P1040790P1040757

Išrinkti labiausiai miestui 2018-aisiais metais nusipelnę jaunuoliai

Po įvairių šokių, cirko bei teatro pasirodymų, vyko Kauno jaunimo apdovanojimai. Iki rugpjūčio 31 dienos kauniečių siūlyti kandidatai – jauni miestui nusipelnę žmonės – buvo nominuojami aštuoniose kategorijose: „Metų savanoris“, „Metų Kauno jaunimo ambasadoriaus“, „Metų“ iniciatyva“, „Metų jaunimo komanda“, „Metų jaunimui draugiškas verslas“, „Metų moksleivis“, „Metų studentas“ bei „Metų jaunimo lyderis“. Kaip teigė Kauno miesto tarybos sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko pavaduotojas Karolis Stribys, šie apdovanojimai – tai puiki platforma parodyti jauniems žmonėms, kad jais didžiuojamės.

Kauno jaunimo dienų 2018 renginį uždarė koncertas, kuriame skambėjo „Wolfsome“, „Junior A“ ir „Despotin Fam“ dainos. Tikimasi, jog nenutrūkstama šio renginio tradicija nustebins Kauną dar ryškesniu modernumu ir kitais metais.

Komentarai