Kas sudaro DOFE programą

DofE apdovanojimų programą sudaro:

keturios dalys, kuriose galima tobulėti. Siekiantys aukso ženklelio vykdo papildomą penktą veiklą – rezidavimo projektą.

Įgūdžiai

Kiekvienas žmogus turi kokių nors talentų. Vienas – puikus oratorius, kitas moka daugybę užsienio kalbų, o trečias geba per naktį sukurti interneto puslapį. Svarbu, kad tai, ką žmogus daro, jam teiktų malonumą. Štai todėl DofE programos dalyviai nusprendžia kokius įgūdžius nori tobulinti ir daro tai atkakliai, maždaug kartą per savaitę. Juk sakoma, kad talentas sudaro 5%, o likusius 95% atkaklus kasdienis darbas?

Aktyvi veikla

Sveikame kūne – sveika siela. Šioje programos dalyje dalyviai sportuoja arba vykdo kokią nors kitą aktyvią veiklą (aerobika, zumba, šokiai). Aktyvi veikla padeda gerinti savijautą, ugdo sveikos gyvensenos įgūdžius.

Paslaugos

Gyvename tarp kitų, todėl nuolatos ką nors duodame, ką nors gauname. Savanoriaudamas jaunas žmogus aukoja savo laiką tiems, kam reikia pagalbos, o mainais ugdo atsakomybę, empatijos ir tolerancijos jausmą, kantrybę.

Žygis

„Išeiti iš komforto zonos“ – ar esate apie tai girdėję? Žygiai gamtoje yra bene paprasčiausias būdas tai daryti įveikiant iššūkius, nežinomybės baimę, mokantis dirbti komandoje ir tyrinėjant nuostabią gamtą Lietuvoje ar užsienyje.

Rezidavimo projektas

Tik išvykęs svetur, pažinsi save namuose. Šioje programos dalyje dalyviai susipažįsta su kitais DofE dalyviais ir dirbdami kartu įgyvendina bendruomenei naudingą projektą. Veiklą planuoja, įgyvendina ir įsivertina patys jauni žmonės.

 

Komentarai