KAIP NUOTOLINĮ MOKYMĄSI VERTINA TĖVAI

 

Šiandien Lietuvos švietimo sistema išgyvena didelių iššūkių laikus. Kai kurie tėvai piktinasi, o kai kurie džiaugiasi nuotolinio mokymosi kokybe. Būdami ilgesnį laiką su jaunesniojo amžiaus vaikais ar domėdamiesi vyresniųjų atžalų mokslo reikalais, mamos ar tėčiai, gal būt,  irgi pavargo nuo virtualių pamokų, nuo nesklandumų ir iškylančių sunkumų.  Jie iš arti pamatė, kokios sudėtingos vaikų programos ir koks sunkus mokytojų darbas.

O kaip vaikai? Vieni džiaugėsi, galėdami pasinaudoti naujovėmis. Greitai atlikdami  mokytojų pateiktas užduotis, be streso ir triukšmo, šie gudročiai,  dar turi laiko savo pomėgiams – muzikai, sportui, ir pan. Kiti liūdėjo, kad negali susitikti su draugais, pajusti mokyklos šurmulio, pabendrauti su mokytojais, pasikonsultuoti dėl užduočių. O tokių užduočių stropūs mokytojai vaikams užduoda labai daug, kad visko peržiūrėti, perskaityti ir vėliau padaryti, pritrūksta dienos laiko. Todėl, jų manymu, krenta mokymosi kokybė. Tuo tarpu kai kurios kalbintos paauglių mamos nuogąstavo, kad būdamos darbe, nemato, ar jų vaikai prisijungia prie mokymosi platformos, dalyvauja pamokoje ar  susikalba su mokytojais, ar  teisingai ir laiku padaro tai, kas būtina pagal programą.

dav

bty

Ne paslaptis, kad dauguma vaikų jau seniai pamėgo virtualų pasaulį, tad, visko gali būti, kad jie nuo reikiamos temos persijungia į kompiuterinius žaidimus ar socialinius tinklus. „O gal tas nuotolinis mokymasis kaip tik atbaidys nuo per ilgo sėdėjimo prie kompiuterių ir mobilių telefonų“. – tokia buvo vienos mamos nuomonė.  Pateikiame įvairias tėvų nuomones:

„Mano sūnus pradinukas, tai mūsų auklėtoja šauniai veda „online“ pamokas. Visa informacija surašyta iš vakaro, tad vaikas kuo puikiausiai pasiruošia. Mokytoja visada paskambina ar parašo tėvams, jei kyla kokių klausimų. Na, bet šokių pamoka, tai tikrai ribų nėra. Siunčia failus, kurie užima daug vietos, neatsidaro. …,- savo pastebėjimais dalinosi pradinukų mama.

bdr

bty

„Kaip galima versti vaikus sėdėti prie kompiuterio 5-6 val. ? Karantinas, išeiti, pabėgioti negali. Susigadins ne tik akys, bet ir  stuburai. Juk šaukiama, jog daug nesveikų vaikų yra, tai dabar dar daugiau bus. Vykstant įvairių dalykų pamokoms,  reikia naudotis kokiomis 5 programomis, mokytojai užduotis siunčia tai vaikams, tai tėvams į el. paštą. Baisiausia, kad stringa programos, mokytojai prašo atsiųsti namų video, bet kaip yra su nepilnamečio apsauga? Kažkokia betvarkė Ir kaip galima tokiomis sąlygomis dar vesti vertinimus ? Mintis, manau gera, bet daug kas dar neparuošta, neapgalvota“ – pasipiktinusios mamos komentaras.

„Pas mus vyksta didelis krūvis: klasės darbai, namų darbai. Tai pateikiama  popierinėse pratybose, iš vadovėlių, mokytojų surinktos teorinės medžiagos. Kelios pamokos vyksta per „Eduką“ platformą.  Reikia ir knygas spėti perskaityti ir dar kažką atlikti. Tai kol susirenki viską… Nekalbu apie dailės ir darbų, tikybos pilnas pamokas. Jų nespėjau su vaiku atlikti. Viskas parašyta, kol sutapatini vadovėlį, pratybas, daugybos lentelė kas antrą dieną vis iš kito skaičiaus. Ir tai antrokui.. Jokio online mokymo…“, – rūpestingos mamos atsiliepimas.

„Kas nori, tas ir mokosi. O kas nenori ir tingi, tai tam ir nuotolinis mokymas yra labai sunkus. Ne visi tėvai yra profesoriai , kad mokytų savo atžalas. Kas kaip išmano iš tėvų taip ir aiškina savo vaikams. Kad ir mano anūkas, mokosi ir jam viskas gerai gaunasi. Nereikia stenėti ir verkšlenti, o dirbti ir mokytis reikia. Tik tai gyvenime pasieks savo rezultatu“,- visiems besiskundžiantiems oponuoja optimistė močiutė.

dig

dig

„Neleiskit vaikams mokytis, bus ramiau visiems… džiaukitės išvis, kad dar bent taip kažkokių žinių gauna tie vaikai. Mokytojai niekada gyvenime nebuvo žmonės, kurie buvo geresni už kažkieno vaikus. Vaikai, atsiprašant, gali „šikti ant galvos“, vis tiek bus mokytojai kaltai. Atsipeikėkit žmonės!!!! Nors kur čia žmonės, kai aplink mato tik save….,- teisino mokytojus vienas tėvai.

Taigi, galima surašyti įvairių tėvų atsiliepimų: nusivylimų ir abejonių ar pagyrų ir džiaugsmo. Nuotolinis dar nesibaigia. Kitąkart išklausysime kitą pusę – vaikus ir jų mokytojus.

Jaunieji žurnalistai  

 

Komentarai