JUBILIEJINIS RENGINYS: DAUG PRISIMINIMŲ IR NORAS SUSITIKTI DAR

Šių metų pradžioje Kauno moksleivių techninės kūrybos centras pasipuošė šventiniais balionais. Visa tai šventinei popietei skirtai medijų krypties veiklų jubiliejui. Šios krypties studijų ir būrelių (fotografijos, kino, TV, jaunųjų žurnalistų (medijos ir komunikavimo), ir kt. ugdytiniai – šiuo metu jau subrendę ir dirbantys ar besimokantys – susirinko pabendrauti, pasidalinti prisiminimais su buvusiais savo vadovais, senais draugais ir bendraminčiais, pamatyti darbus, kuriuos kūrė būdami dar paaugliais, pasidžiaugti dabartiniais pasiekimais. Kiekvienas sveikindamasis su Kauno MTKC direktore Laimute Vaitiekūniene pažymėjo, kad čia, Centre, subrendo kaip asmenybė, nenuėjo šunkeliais.

DSC02873

Jaunųjų žurnalistų studija, dabar pervadinta į medijos ir komunikavimo, pradėjo savo veiklą prieš 25 metus. Tuo metu buvo leidžiamas laikraštis „KADRAS“ (vadovas Ivanas Kuzminas).Dar ir dabar išlikę mokinių laikraščių, su to laikotarpio aktualijomis, kurias įdomu pasiskaityti.

DSC02917

Prieš 20 metų MTKC pradėjus dirbti Liudmilai Kazlauskienei, buvo jai patikėta jaunųjų žurnalistų studijos veikla. Ir nuo tada šios vadovės grupės ugdytiniai sumąstė leisti žurnalą, pavadinimu „UPS“., su pačių vaikų iliustracijomis, sugalvotomis rubrikomis. Buvo formuojama jaunųjų žurnalistų redakcija, kurioje išrenkami: vyr. redaktorius kalbos redaktorius, dizaineris, korespondentai. Mokiniams visada įdomu pasijausti kaip tikroje redakcijoje, aptariant tekstus, temas, tarpusavyje pasiskirstant pareigomis.  Nuo to laiko nenutrūkstamai leidžiami žurnalai pavadinimais: „UPS“, NONAME“, AVANGARDAS PLUS“, „AVANGARDAS“. Žurnalai leidžiami nedideliu tiražu ir platinami nemokamai. Studijos vadovė spręsdavo žurnalo leidybą, koordinuodavo redakcijos darbą,, tik patardama, bet nekontroliuodama žurnalo turinio.

Kartais su nostalgija su buvusiais ugdytiniais prisimename, kad  tada mažai kas turėjo kompiuterius, internetą, jau nekalbant apie mobilius telefonus, mes nekeliavome tiek po pasaulį, nesvajojome palikti Tėvynės.  O užsispyrimas, norai ir užmojai buvo toks dideli, todėl ir čia nuveikdavome  tiek daug!

DSC02881

2008 metais buvo sukurtas puslapis www,avangardas.lt (vėliau įsivėlus klaidai ir jam nulūžus, puslapis buvo perkurtas, informacija neatgaminta, dabar sėkmingai valeistas ir veikia iki šiol).

Taip jaunųjų žurnalistų puslapis www. avangardas.lt  tapo tramplinu į platųjį pasaulį. Čia jaunieji žodžio mylėtojai, tiek būsimieji literatai, tiek būsimieji viešosios komunikacijos specialistai savo kūrybinius bandymus gali pateikti viešai jaunųjų skaitytojų,  ir ne tik, kritikai. Galime tik pasidžiaugti, kartais būdavo, kad jaunieji žodžio meistrai su entuziazmu kibdavo į darbą ir prirašydavo tiek daug, tik jų kūrybą atrinkdavome ir ne viską sukeldavome.

DSC02918

Per laiko atstumą turime atsiprašyti buvusių ugdytinių, kad kartais kritika buvo per griežta, per reikli, nes iš jų tikėtasi geriau. O juk dabartiniams reikėtų tik pavydėti tokiems rašytojams…

Dabar gyvename informacijos pertekliuje, skubame, bėgame, norime daug ką sužinoti, pamatyti, patirti. Daugelį paviliojo socialiniai tinklai, kur gali rašyti ką nori, komentuoti, įkelti foto ir video ir sulaukti greito rezultato – „laik“ paspaudimo.

Todėl turime tik džiaugtis, kad čia susirenka kitokie vaikai, neradę savo terpės kieme ar mokykloje. Čia jie sutinka tokius pačius šaunuolius, kurie generuoja idėjas, kurias vadovas ne visada spėja įgyvendinti.

MTKC jubiliejus 25_zurnalistai (2)

Puiku, kad  visais laikais, tik dėka aktyvių ir kūrybingų mokinių, mūsų Centre buvo išleistos jų kūrybos knygelės, vykdomi įvairūs  projektai, kuriami filmai. O šiuo metu organizuojami taip pamėgti mokinių renginiai: žinių viktorinos ir protmūšiai ir kt.

MTKC jubiliejus 25_zurnalistai (1)

Norėjosi išsakyti viską, ką nespėjome pasakyti per jubiliejinį renginį. Jis pasirodė toks trumpas. Apgailestauju, kad negalėjome su visais pakalbėti ir visų išgirsti, nors su kai kuriais nebuvome susitikę daug metų. Gaila, kad daug buvusių ugdytinių negalėjome pasikviesti, nes neradome Lietuvoje. kitiems netiko laikas.

Tačiau visada turime viltį, kad jaunieji žurnalistai susisieks bet kokiais socialiniais tinklais, bendraus ir susitiks. Juk MTKC jaunųjų žurnalistų studiją lankė tiek daug nuostabių, gerų, įdomių, protingų žmonių, kurie daug pasiekė tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

Kai kurių ugdytinių mintis ir prisiminimus paviešinu mūsų puslapyje, kiti dar atsiųs tai ką jie prisimena arba atvykę papasakos.

Siunčiame linkėjimus visiems jauniesiems žurnalistams, lankiusiems Kauno moksleivių techninės kūrybos centrą. Visada Jūsų laukiame: laiškų skambučių ar atvykstant.

Vadovė Liudmila Kazlauskienė

Komentarai