Įspūdžiai iš Tarptautinės knygų mugės-2020

Miglė Lekešytė ir Miglė Trainytė

„Gyventi reikia be formulių; reikia būti atviram“, – štai tokia Jono Meko citata lankytojus pasitinka 2020-ųjų metų knygų mugėje.. Tarp jų ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centro būrelių nariai. Ankstyvą vasario 21-osios dienos rytą puikiai nusiteikę jie suguža į jau sausakimšą „LITEXPO“ parodų centrą.

IMG_5835

Pirmojoje ir antrojoje salėse lankytojai galėjo pasiklausyti gyvai atliekamų koncertų, nusipirkti įvairios su muzika susijusios atributikos bei vinilinių plokštelių, tai pat susitikti su savo mėgstamais muzikantais, padiskutuoti su jais įvairiomis temomis ir paprašyti nuotraukos ar autografo. Salės pulsavo gera nuotaika ir menininkų dvasia.

IMG_5838 (1)IMG_5836

Trečiojoje salėje rinkosi visi akademinės ir specializuotos literatūros mėgėjai. Ten buvo galima rasti stendų iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Taip pat trečiojoje salėje buvo įrengta 15min scena, kurioje buvo galima pasiklausyti EUPL premijos laureatų, užsieniečių knygų pristatymų bei įvairių diskusijų. Dar šioje salėje buvo įrengtos kelios vietos naudotų knygų išparduotuvėmis, kuriose, pasirausę tarp senove kvepiančių naudotų leidinių, dalyviai laimingi rasdavo pigios, sau patinkančios literatūros.

IMG_5844IMG_5845

Ketvirtoji salė kaip ir kasmet buvo skirta vaikams. Joje buvo galimybė nusipirkti įvairių vaikams skirtų knygelių bei daiktelių. Įrengtoje scenoje vyko įvairūs pristatymai ir diskusijos. Kiek tolėliau buvo paruošta didžiulė erdvė, skirta nemokamiems edukaciniams užsiėmimams. Lankytojai galėjo pasigaminti savo skirtukus, nusifotografuoti, sukurti komiksus, rašyti pasakas ir užsiimti panašia, asmenybę ugdančia veikla. Visa salė ūžė nuo vaikų krykštavimų ir laimingų balsų.

IMG_5841

Penktojoje, paskutinėje salėje, buvo laukiami visi knygų mėgėjai. Įvairiausių leidyklų stendai kvietė apžiūrėti naujas knygas, nusipirkti jas už geresnę kainą bei pabendrauti su jų rašytojais, kurie taip pat dalino ir autografus. Penktojoje salėje buvo įrengtos net keturios vietos, skirtos įvairiems pristatymams ir pašnekesiams. Tarp knygynų stendų ir susibūrė dauguma mugės dalyvių.

Pakalbinome Jurgitą Vingilienę, dirbančią Kauno rajono mokyklos bibliotekininke. Ji pasidalino savo knygų mugės patirtimi: „Kiekvienais metais išeidama iš mugės pagalvoju, kad kitąmet važiuosiu viena. Bet matydama žibančias vaikų – savo skaitytojų – akis, palūžtu ir vėl organizuoju išvyką visiems.“

Visiems atvykėliams iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro labai patiko knygų mugė, pakeliui į gimtąjį miestą autobusas skendėjo smagiame šurmulyje, visi buvo patenkinti, pavargę, bet puikiai nusiteikę.

 

Komentarai