Įspūdingame madų šou renginyje „PaKaba 2017“ netrūko staigmenų

Miglė Kreipavičiūtė

Kūrybiškumas – odė gyvenimui. Tai ne pramoga, tai – džiaugsmas.”  ― Wynn Bullock.  Tuo galėjome įsitikinti šiais metais balandžio 22 dieną vykusiame Tarptautiniame jaunųjų dizainerių konkurse „PaKaba 2017”, kurį sėkmingai organizavo Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Šį  kartą jaunosios dizainerės, kolektyvai ir jų vadovai susirinko į  prašmatnią renginių ir pramogų Oazę.   Tiesa, į šį renginį kūrybingieji žmonės atvyko ne tik iš įvairiausių Lietuvos miestų, bet ir iš Baltarusijos sostinės – Minsko. Tikslo įgyvendinimas, svajonė, nesuvaidintas jaudulys, nuoširdi šypsena, jaunatviškas smalsumas ir nepakartojamas džiaugsmas – būtent šios emocijos lydėjo kolekcijų autores. Žiūrovai pamatė dideliu darbu, kruopštumu ir kantrybe pasiektus debiutuojančių dizainerių kūrybos vaisius. Dalis iš jų nepabijojo pačios scenoje atstovauti savo darbus. Renginyje savo talentą rodė ne tik mados mėgėjai, bet ir šokėjos bei muzikantai.

DSC_9293DSC_9305DSC08826DSC_9282DSC_9272DSC_9265DSC_9231DSC_9228DSC_9353DSC_9356

Kolektyvai  drabužių modelius kūrė pagal tris stilius: klasikos, avangardo ir kolekcijas tautiniais motyvais. Pirmieji pasirodė dizainerių modeliai klasikos stiliuje – „Sustabdyta akimirka laike“. Jiems atstovavo iš Minsko atvykusios dizainerės ir jų kolekcija –   „RAPSODIJA“. Antrosios pasirodė Marijampolės „Ryto“ pradinės mokyklos atstovės su kolekcija  „ĮSIKŪNIJIMAS“. Pasirodymas buvo įspūdingas: drabužių modeliai, sukurti gyvūnų motyvais, stebino žiūrovus. Įsimintinu pasirodymu tapo kolekcijos pristatymas „ODĖ KAUNUI“ iš  Kauno Tito Masiulio jaunimo mokyklos drabužių dizaino studijos. Ši klasikinio stiliaus kolekcija parodė, kad tai kas ypatinga, kartais būna labai paprasta. Buvo atsižvelgta į detales, kurios ypač madingos ir populiarios šiomis dienomis. Labiausiai dėmesį atkreipė raštai ant kiekvieno modelio nugaros. Kolekcija priminė garsaus dizainerio Karlo Lagerfeldo frazę: „Niekada nebus „Chanel“ kolekcijos, kurioje nebus juodos spalvos. „ Coco Chanel“ madoje juodą spalvą įtvirtino jau labai seniai, bet ši kolekcija parodė, kad ši spalva  labai madinga iki šių dienų.  Taip pat, negalime nepaminėti dar vienos kolekcijos, kuri buvo įspūdinga ne tik kūryba, bet ir pasirodymu. Tai kolekcija „AWAKENING (PABUDIMAS)“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro,  drabužių dizaino studijos. Pasirodymas išsiskyrė iš visų, nes modeliai – merginos scenoje pasirodė ne vienos, o kartu su vaikinais. Švelnių spalvų romantiškos suknelės buvo pristatytos lėto šokio ritmu.  Kolekcijos autorė, renginio vedėja, scenoje pasirodė vilkėdama savo kūrybos suknelę. Klasikos kolekcijų buvo aštuonios. Jos atvyko iš įvairių miestų ,tokių, kaip : Kauno, Marijampolės, Visagino, Birštono ir Minsko.

DSC_9197DSC_9335DSC_9322DSC_9345DSC_9325DSC_9374

Antroji grupė tai –  kolekcijos tautiniais motyvais – „RAŠTUOS SUGULDYTA“. Šioje grupėje dalyvavo penkios kolekcijos. Pirmieji modeliai pasirodė iš Kalvarijos kultūros centro Vaikų ir jaunimo klubo „Miss-A“.  Kolekcijos pavadinimas „TU NUMEGZK MAN MAMA KELIĄ“. Pasirodymo metu skambėjo būtent šio pavadinimo Onos Valiukevičiūtės daina. Taip pat efektingas, akį traukiantis Minsko kūrybinio susivienijimo „MOULIS“ kolekcijos pristatymas „SLADKO (SALDU)“. Spalvoti drabužiai, ryškūs galvos  aksesuarai ir etnografinė muzika buvo šio pasirodymo stipriosios pusės.

DSC_9360DSC_9365DSC_9371DSC_9377DSC_9398DSC_9402DSC_9403DSC_9422DSC_9428DSC_9429DSC_9453DSC_9457

Paskutinioji dalis –  avangardo stiliaus kolekcijos – „ANTRAS GYVENIMAS“. Šioje grupėje dalyvavo daugiausia kolekcijų. Jų buvo netgi 13. Pirmoji šios grupės kolekcija – „TRAPECINIS KALEIDOSKOPAS“ iš Lietuvos Santarvės fondo estetinio ugdymo ir modelių studijos. Ši kolekcija pasižymėjo itin sudėtingais modeliais, aksesuarais, bei rankinėmis, puoštomis kailiu. Renginio „ bomba“ – kolekcija „CREPITUS“ iš Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos.  Tai buvo pats įsimintiniausias ir įspūdingiausias pasirodymas, kurį fotografavo net gerbiami renginio komisijos nariai. Unikalus, nestandartinis detalių pasirinkimas, ryškios spalvos ir įdomūs modeliai nuo galvos iki kojų, ypatingai atkreipė dėmesį, traukė akį ir kėlė daug emocijų žiūrovams.

Pertraukos metu vyko taip pat įdomus reginys. Jaunuosius mados mylėtojus Europe Direct informacijos biuro vadovė Diana Lukoševičiūtė – Burneikienė pakvietė burtis į komandas ir dalyvauti interaktyviame konkurse „Ne tik madingas, bet ir protingas“.

Tarptautiniame jaunųjų dizainerių konkurse žiūrovai pamatė nepaprastai didelį kūrybiškumo pliūpsnį, kuris tikrai ne vienam paliko neišdildomą įspūdį, o jaunieji dizaineriai įgavo nepaprastai reikalingos  patirties bei idėjų kitiems pasirodymams. Dabar belieka tikėtis, kad mados renginių, tokių kaip šis, atsiras dar daugiau. Šis renginys  įrodė, jog jaunų žmonių fantazijai ir kūrybai ribų nėra.

Komentarai