Inercinių aviamodelių varžybos „Skrydis 2019“ sutraukė daug dalyvių

Kovo 23 d. Kauno V.Kudirkos progimnazijoje vyko tradicinės inercinių aviamodelių varžybos „Skrydis 2019“.  Jas Kauno miesto ugdymo įstaigų mokiniams organizavo Moksleivių techninės kūrybos centras.

DSC02698-3DSC02800-48

DSC02721-13DSC02801-49DSC02752-31DSC02746-28

Į varžybas susirinko virš 80 mokinių  su savo tėveliais ir pedagogais iš 12 miesto ugdymo įstaigų. Tarp jaunųjų aviamodeliuotojų buvo net 17 mergaičių. Šioms varžyboms mokiniai  ruošėsi iš anksto. Kai kurie dalyviai, padedami būrelių  vadovų ar mokytojų pasigamino net po modeliukus, su kuriais ir startavo. Jaunieji aviatoriai varžėsi su dviejų klasių aviamodeliais: laisvos klasės ir siluetiniais.

DSC02730-20DSC02728-18

Varžybų metu reikėjo įveikti dvi rungtis: skridimą į tikslą, skridimą į nuotolį. Už kiekvieną rungtį buvo atitinkamai skaičiuojami taškai nuo 1 iki 3. Ne visiems dalyviams vienodai sekėsi. Susumavus visus rezultatus buvo išaiškinti nugalėtojai.

DSC02717-11DSC02819-62

Siluetinio skridimo klasėje jaunesniųjų grupėje I vietą laimėjo KMTKC pradinio techninio modeliavimo būrelio (vadovas Zenonas Petraitis)  ugdytinis Dominykas Gurskas, II vietą užėmė to paties būrelio narys Joris Kovėra, laisvo skridimo klasėje jaunesniųjų grupėje I vietą užėmė Selmas Salys iš Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos aviamodeliavimo būrelio (vadovas Grigorijus Orlovas), KMTKC aviamodeliavimo būrelio (vadovas Evaldas Papinigis) ugdytinis Justas Gailevičius buvo trečias.

DSC02867-91DSC02885-102DSC02888-104DSC02893-106

DSC02879-99DSC02880-100

DSC02875-97DSC02873-95DSC02874-96DSC02712-8

Laisvo skridimo klasėje vyresniųjų grupėje dvi pirmas vietas laimėjo mergaitės iš Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos: I vietą – Viltė Armonaitė, antra buvo Anita Stanelytė. Siluetinio skridimo klasėje vyresniųjų grupėje aukščiausius rezultatus parodė taip pat J.Dobkevičiaus progimnazijos mokiniai:  I vietą laimėjo Emilis Vaitkevičius, II vietą – Nojus Liorenta. Laureatai buvo apdovanoti Centro diplomais, taurėmis ir prizais, kiti gavo padėkas ir paguodos prizus.

DSC02819-62DSC02869-92

DSC02848-79DSC02841-74

Kaip ir kiekvienais metais būna per „Skrydžio“  varžybas, šįkart taip pat neapsieinama be lėktuvėlių lūžių, dalyvių nusivylimų ir net ašarų.Tačiau šių metų renginio pažanga akivaizdi. Organizatoriai džiaugiasi tiek entuziastų gausa, tiek jaunųjų aviatorių parodytu meistriškumu. IKI susitikimo kitais metais!