INDRĖ KARALKEVIČIŪTĖ: „TAI BUVO VIETA, KUR SUSTIPRINAU PASITIKĖJIMĄ SAVIMI“

Lankiau jaunųjų žurnalistų studiją apie 2003-2004 metais (~ būdama 9tokė ir 10tokė). Namuose buvo sunkumų, tačiau būrelyje apie viską užsimiršdavau. Tai buvo vieta, kur sustiprinau pasitikėjimą savimi, sutikau įkvepiančių žmonių ir radau nuostabių draugų.

Būrelyje būdavo labai gera atmosfera ir jaučiausi įgalinta plėsti savo galimybių ribas, įveikti baimes, būti drąsi. Būrelio vadovė Liudmila skatino imtis įvairių iniciatyvų, sukūrė terpę, palankią skleistis mūsų idėjoms ir palaikė jas įgyvendinant. Su nostalgija pamenu, kad tais laikais nesinaudojome internetu, namuose neturėjome kompiuterių, nebuvo išmaniųjų telefonų, tad buvo kur kas mažiau informacinio triukšmo ir, manau, dėl to buvo lengviau susikoncentruoti, generuoti idėjas ir užmegzti stiprius ryšius su aplinkiniais.

Iš įvairių veiklų būrelyje, pastarieji turbūt įsimintiniausi: kartą buvau būrelyje leisto žurnalo UPS’o redaktorė, vedžiau viktoriną visų KMTKC būrelių nariams, ėmiau interviu iš atlikėjos Giulijos (kuris nepavyko, nes atlikėja įsižeidė dėl mano klausimo), susiorganizavome susitikimą su liūdnai pagarsėjusiu buvusiu Kauno meru V. Šustausku, pusę metų su būrelio narėmis Liucija ir Aiste kūrėme filmą apie nelaimingą meilę (haha). Veikla būrelyje paskatino pradėti rašyti į laikraščio „XXI amžius“ priedą jaunimui „Žvilgsniai“.

Ką veikiau po to:

Baigusi Kauno jėzuitų gimnaziją, įstojau į VDU ir įgijau viešojo administravimo bakalaurą. Universitete, kaip ir gimnazijoje, gan aktyviai dalyvavau debatų klubo veikloje (labai rekomenduoju debatus:)). Baigusi bakalauro studijas išvykau savanoriauti į Danijos jaunimo Raudonojo kryžiaus organizaciją pagal EVS programą. Pasibaigus savanoriavimo projektui, nusprendžiau dar pabūti Danijoje, ir, susitaupiusi pinigų, semestrą gyvenau seniausioje Danijos neformaliojo ugdymo jaunimo mokykloje (Rødding højskole), kur danų kalba mokiausi žurnalistikos, apie Viduriniuosius rytus bei su studijų grupe keliavome į Izraelį ir Palestiną, kur aplankėme įvairius „karštus taškus“, kaip Golano aukštumos ir žydų naujakurių gyvenvietė Vakarų krante.

263403_4220639788092_611066796_n

Po to nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir pradėjau dirbti Danske Banke Vilniuje. Vis dėlto, dėl sutuoktinio grįžau atgal į Daniją, Kopenhagą, kur dabar ir gyvenu.

23213341_10212913321780251_3814215445329828692_o

Danijoje dirbau pabėgėliams padedančioje nevyriausybinėje organizacijoje (Danish Refugee council) bei verslo konsultavimo įmonėje, ką tik baigiau multimedijos dizaino profesines studijas (KEA – Copenhagen School of Design and Technology), ir dabar ieškosiu naujų darbinių iššūkių.

2020 m.sausis, Indrė Karalkevičiūtė

Komentarai