„Idėja Lietuvai“ – ar kartu galime pakeisti valstybę? „Avangardas“ 2018 m.Nr.1

„Idėja Lietuvai“ – ar kartu galime pakeisti valstybę?

Gustė Bertulytė

Šalies šimtmečio proga Lietuvoje buvo paskelbta nacionalinė iniciatyva, pavadinimu ,,Idėja Lietuvai‘‘. Jos globėja Prezidentė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir premjeras Saulius Skvernelis. Šios iniciatyvos tikslas suburti nepriklausomos šalies šimtmečio slenkstį liudijančius protus, kuriems rūpi mūsų valstybės išlikimas, stiprybė ir gerovė. ,,Kaip gyvensime po 5, 10 ar… 100 metų? Kokią Lietuvą paliksime ateinančio šimtmečio kartoms? Koks valstybės masto idėjų įgyvendinimas užtikrins Lietuvos gerovę ateityje?” – pagrindiniame puslapyje rašė idėjos iniciatoriai.

Šiam sumanymui suvienyti pagrindiniai šalies žiniasklaidos kanalai: DELFI, LRT, 15 min. Prie jų jungiasi kiti žiniasklaidos atstovai ir profesionalūs žurnalistai, visuomenės veikėjai, įvairių sričių ekspertai, socialiai atsakingas verslas. Šios idėjos iniciatoriai kelia sau drąsius ir ambicingus tikslus – sugalvoti tris drąsias idėjas, kurias įgyvendinus būtų užtikrintas kokybinis šalies proveržis; suvienyti Lietuvos mylėtojus vienam bendram tikslui; pristatyti visuomenei geriausius kitų šalių pavyzdžius – ryškiausias idėjas, nulėmusias tų valstybių gerovės šuolį.

Lietuvos gyventojai noriai siūlė naujoves savo valstybei. Buvo pasiūlyta virš 1500 idėjų, iš jų populiariausios: švietimo, vidaus reikalų ir kultūros temomis. Idėjos puslapyje, kiekvienas, susidomėjęs šia iniciatyva, galėjo laisvai reikšti savo nuomonę, skaityti kitų žmonių idėjas. Idėjos suskirstytos į kategorijas, iš kurių, pagal balsų daugumą, buvo įkeliamos į skiltį ,,populiariausios‘‘. Vėliau buvo išrinktos trys originaliausios ir tinkamiausios, su kuriomis sutiko visa Lietuva. Tuomet prasidės antras šio sumanymo etapas – jų įgyvendinimas, prie kurio prisidės valstybės vadovai.

Kažkodėl pati populiariausia idėja- ,,Įteisinti psichoaktyvių kanapių naudojimą psichinės ir fizinės sveikatos gerinimui.“ Už ją balsavo 3450 žmonių. Nuo kitos idėjos atsiliko pora tūkstančių balsų. ,,Dabartinis nelegalumo statusas sukėlė pavojų, nes žmonės pirko produktą, kuris potencialiai galėjo būti pavojingas ar apnuodytas – legalizavus ir standartizavus prekybą – šio pavojaus neliktų. Ir, žinoma, legalizavus nebūtų griaunami žmonių gyvenimai dėl kitiems nepavojingos veikos, – teigė idėjos autorius Donatas Staneika.

Vasario 1 d. vyko iniciatyvos „Idėja Lietuvai“ „Didžioji idėjų ir pokyčių konferencija“. Lietuvos gyventojai, kuriems svarbu, kaip gyvensime ateinančius 100 metų, buvo pakviesti į nemokamą renginį. Šioje nemokamoje konferencijoje buvo paskelbtos trys svarbiausios idėjos Lietuvai. „Tai buvo labai svarbi konferencija pačiai iniciatyvai ir, manau, visai Lietuvai. Tai renginys, kai pirmą kartą paskelbtos trys idėjos, kurios buvo atrinktos visos iniciatyvos metu.

I idėja:……

Komentarai