Esminiai gyvenimo principai

Esminiai gyvenimo principai
Jolanta Lipkevičienė
 Sausio mėnesį įvykusiame seminare analizavome esminius gyvenimo principus, kuriuos pametę išgyvena  mirštantieji. Kol nevėlu reikia juos aktyvuoti savo gyvenimuose. 🙂

Atsakingoji Ugnė Paukštė suvedė esminius principus į lentelę, siūlau nešiotis savo rankinėse:)
  Kodėl šis principas esminis? Ką daryti, kad nepamesti šio principo?
MYLIMAS DARBAS Didelė dienos dalis yra praleidžiama darbe, o kada jis mylimas, norimas, tai tu eini su džiaugsmu, kaip į šventę, diena prabėga su džiaugsmu, nuovargis būna malonus. Drąsa + mėgstama veikla.
Įsiklausyti savo vidaus.
Neįsileisti kitų neigiamos nuomonės.
Šis principas duoda laimę, laisvę, dirbant mylimą darbą nėra prievartos. Tikslų žemėlapis ir sekimas juo.
Suteikia pasitenkinimą, nejauti nusivylimo. Savęs supratimas: ar gerai darai, ar ne (jausmų lentelė).
Gali realizuoti save. Siųsti mintis apie mylimo darbo atsiradimą Dievui.
Tai svarbu, kad jaustumeisi laimingas, kad turėtum gyvenimo prasmę. Neprarasti vilties.
Pasitenkinimas darbu -> socialinės nuostatos, sveikata, emigracija, subjektyvus laimės pojūtis, savižudybės. Kalbėtis su draugais ir artimaisiais, kad jie padrąsintų.
MOKYTIS DUOTI TAI, KO TRŪKSTA PAČIAM Trūksta vyro meilės. Ar aš nesugebu mylėti, kad jaučiuosi nemylima? Principas esminis, nes jei negausiu to, ko man trūksta, visą gyvenimą liksiu „kreiva“. Mylėti savo vyrą nepaisant nieko. Meilė ateis nebūtinai iš jo.
Pastebėkime dalykus, kurie mus erzina kituose. Pastebėkime emocijas. Tie dalykai parodo mūsų trūkumus – su kuo reikia padirbėti. Priimkime žmones tokius, kokie jie yra. Keitiesi pats – ir aplinkiniai keičiasi.
IŠLAIKYKIME DRAUGUS
  1. Nuoširdus domėjimas
  2. Tradicijos
  3. Nelaukti, o veikti
  4. Padėti atrasti laiko artimiesiems
  5. Išklausyti
  6. Mokėti pasidžiaugti
  7. Dovanos
  8. Atvirumas
DĖKINGUMAS Dėkingumas gausina, tą ką turime, padeda įsileisti Laimę ir Meilę, skleidžia geras bangas, augina, padeda tapti laimingu, su tuo ką turi ir ką veiki, dovanoja gyvenimo pusiausvyrą. Suartina su kitais žmonėmis. Palaiko gerą sveikatą. Padeda greičiau ir gausiau augti augalams. Apsaugo nuo depresijos. Padeda pasiekti aukščiausius aukštesniosios prigimties tikslus, pažaboti žemesniuosius prigimties tikslus. Susikurti tradiciją, kiekvieną dieną atsikėlus padėkoti, kad gyveni, kad gali ištaisyti savo klaidas, patirti naujus patyrimus, išsigydyti savo žaizdas ir dėkoti, kad šalia yra vyras, draugai ir priešai, kurie padeda pažinti save. Dėkoti kūnui, kad nuneša į tam tikras vietas, padeda įgyvendinti tam tikrus planus (moko, eina, liečia, girdi, kalba, jaučia).
Dėkingumas – dieviška savybė, dangaus duota žmogui. Dėkingumo nebuvimas – demoniška savybė. Kuo daugiau dėkojame, tuo tampame tyresni. Užuojauta, gailestingumas – dievo duotos dovanos. Vakare padaryti dienos apžvalgą, padėkoti Dievui, sau, žmonėms, situacijoms už pamokas.
Kuo dažniau juo vadovautis, kiekvieną dieną.
DAUGIAU DRĄSOS GYVENTI SAVO GYVENIMĄ Auginame vaikus ir norime, kad jie drįstų gyventi savo gyvenimą. Pastebėti smulkmenas, jas akcentuoti, pagirti.
Iš patirtų sunkumų mokomės, ieškome, randame naujų draugų mokytojų, patiriame nuostabių patirčių, gimsta naujų draugų idėjų ratas, generuojame naujas mintis, svajones, energijas. Drąsa gyventi be vaistų, be gydytojų gimdyti, gimti patiems.
Drąsa valgyti savo užaugintą maistą.
Drąsa mąstyti savo mintis, jausti savo jausmus, šnekėti savo kalba. Taip paskatinant ir kitus daryti tą patį.
Laimė (pagal Ajurvedą) – tai galimybė gyventi SAVO GYVENIMĄ. Drąsa ir laisvė dirbti darbą, kuriam matom prasmę. Nes mylimas darbas, tai ne darbas – tai saviraiška.
Drąsa keisti valstybę – Lietuvą.
Drąsa skleisti talentus savo ir aplinkinių, vaikų. Gyventi ne dėl pažymio, įvertinimo ir įvaizdžio.
Kontrolė, patirta vaikystėje iš tėvų, leidžia išsaugoti vertybes, suvokti, kokia vertybė yra LAISVĖ.
Nebijoti keistis, rizikuoti, priimti pagalbą.
Drąsiai pristatyti savo kitokį gyvenimo būdą.
Nebijoti būti „balta varna“.
Daugiau vietos palikti Dievo vedimui.
ŽENK ŽINGSNĮ LINK MANĘS (DIEVAS), AŠ (DIEVAS) ŽENGSIU ŠIMTĄ LINK TAVĘS Sava patirtis, (savanorystė), viskas sugrįžta, užsidegimas. Jausmas tiksliausiai rezonuoja žmogui.
Kuo daugiau duodam, tuo daugiau gaunam. Nuolatinis bendravimas – gaminant maistą, rūpinantis kitais ir sunkumuose, ir lengvumuose, priimant jo valią visose situacijose, paleidžiant ką atima iš mūsų.
Dievas pirmoje vietoj, visa kita savo vietoj.
Duotas gyvenimas, kad savyje suvoktume Dieviškąją prigimtį. Dėkingumas, užuojauta, gailestingumas, labdara.

 

Komentarai