Centro ugdytinis Mažvydas Slavickas – „LIETUVOS TRASOS – 2018“ varžybų nugalėtojas

Sveikiname Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ugdytinį Mažvydą Slavicką  trasinių automobilių sporto „LIETUVOS TRASOS – 2018“ finalinėse varžybose  net trijų modelių klasėje: INT – 32, ES, G-12  laimėjus pirmąsias vietas. Jam įteikti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos apdovanojimai: taurės ir diplomai.

20180512_14395620180512_165647

Su technika ir modelių konstravimu Mažvydas draugauja jau vienuolika metų. Nuo pirmos klasės jis pradėjo lankyti Kauno moksleivių techninės kūrybos centro pradinio techninio modeliavimo būrelį (vadovas Zenonas Petraitis). Jis vaikinuką išmokė konstruoti,  gaminti įvairius lėktuvų modelius. Jau tada Mažvydas pasižymėjo kruopštumu ir sumanumu, greit išmoko skaityti brėžinius ir skraidinti savo pagamintus lėktuvų modelius.  Šeštoje klasėje vaikinuką paviliojo automobiliai, todėl jis visus tuos metus patirties semiasi trasinių automobilių būrelyje pas vadovą Vytautą Bytautą.

DSC00769

Laikas prie automobilių neužtrunka, Mažvydui patinka smulkūs darbai, mažyčių automobilių modelių surinkimas, dalių valymas, jų priežiūra. Tos technikos nesuprantančiam žmogui sunku apibrėžti skirtumus tarp modelių. Atrodo skirtingų markių automobilių funkcija ta pati, bet komplektacija ir gamyba skiriasi. Automodelius reikia nuolat prižiūrėti, nes jų tvarkingumas labai atsiliepia važiavimui. Mažvydas savo pagamintus modelius varžyboms sugeba paruošti labai greitai. Jau kelis metus iš eilės vaikinas iš kiekvienų varžybų atsiveža bent po du apdovanojimus. Lietuvos trasose šiam čempionui nėra ką veikti, tad  pasisemti patirties buvo išvykęs į Baltijos šalių čempionatą.  Paklaustas, kas lemia jo laimėjimus, vaikinas prisipažino, kad tai priklauso ne tik nuo automobilio vertės, daug kas ir nuo mokėjimo jį valdyti trasoje. Mažvydui patinka azartas ir džiaugsmo suteikia tai,   kai jo pagamintas modelis sėkmingai dalyvauja varžybose. Baigęs mokyklą, trasinių automobilių sporto entuziastas nori studijuoti KTU mechanikos inžineriją ir būti visų transporto rūšių žinovu. Palinkėkime jam sėkmės.

 

Komentarai