Benamių rėmimas

Kaunieti, įsitikink ar aukodamas benamiams, neremi jo priklausomybės!

Visose pasaulio šalyse yra randama šios socialinės grupės žmonių, ne išimtis ir Lietuva. Benamių- elgetaujančių asmenų galima sutikti visuose Lietuvos miestuose, šią problemą aktyviai sprendžia savivaldos institucijos, policija, įvairios organizacijos ir įstatymų leidžiamoji valdžia.

Ne paslaptis, jog elgetaujantys asmenys išmaldai prašyti pasirenka miestuose esančius traukos centrus, kur vaikšto didelis srautas žmonių. Praeiviams gailestį sukėlę valkataujantys asmenys susilaukia ir piniginės paramos. Tačiau retas susimąsto, kokiu tikslu tie pinigai bus naudojami. Dažnai piliečiai burnoja, jog tai valstybės rūpestis, kad ji negali jais tinkamai pasirūpinti. Labiau įsigilinę į šią situaciją, daug kas net nustebtų, kiek daug institucijų, organizacijų, centrų yra pasiruošę asocialiems asmenims išteisti pagalbos ranką, tačiau jie patys to atsisako, nes vieniems tai yra tapę jų gyvenimo būdu, antriems bendravimo šaltiniu, tačiau didžioji dauguma jiems paaukotų pinigų išleidžia būtent savo priklausomybėms: alkoholiui,  narkotinėms medžiagoms. O tai iššaukia dar didesnes nelaimes: savižudybes, sušalimo, nudegimo atvejus, gaisrus, muštynes, vagystes, plėšimus ir pan.

Kauno mieste benamiams savo paslaugas teikia ir visada yra pasirengę padėti šios įstaigos:

NAKVYNĖS NAMAI: Kalantos g. 55, Kalantos g. 57 (vyrams), Partizanų g. 5 (moterims);

SOCIALINĖS IR HIGIENOS PASLAUGOS TEIKIAMOS: Partizanų g. 5 (Socialinių ligų kabinetas);

MAITINIMAS TEIKIAMAS: Partizanų g. 5 (Sriubos valgykla); Kalantos g. 38 (Petrašiūnų parapija);

DRABUŽIAI TEIKIAMI: Kaunakiemio g. 40, II aukštas.

Pernai Kauno miesto policijos pareigūnai organizavo prevencinę akciją „Neremk priklausomybės“. Jos metu miesto centre veikiančiuose baruose, restoranuose ir viešbučiuose buvo dalijamos specialios skrajutės, kuriose pateikiama informacija, kaip kitaip padėti asocialiems asmenims užuot aukojus jiems pinigus. Lankstinuke nurodytos vietos, kuriose suteikiama nakvynė, maistas bei drabužiai.

Policijos pareigūnai rengiasi dar vienai prevencinei akcijai, kurios metu ragins visuomenę neremti priklausomybės, atkreipti dėmesį į piktavališkus benamius, kurie nesiteikia ieškotis darbo, vartoja svaigalus, atsisako jiems siūlomos pagalbos gydytis nuo priklausomybės alkoholiui ar narkotikams.

Taip pat pareigūnai ragina netoleruoti girtuokliavimo atvejų viešose vietose ir informuoti apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Komentarai