Akcija „Išsaugok medį“ išgelbėjo 250 medžių

    Akcija „Išsaugok medį“ išgelbėko 250 medžių

Nustatyta, kad per metus į Lietuvos sąvartynus patenka apie 3 mln. tonų buitinių atliekų. Liūdna statistika verčia susirūpinti jau dabar, nes ateityje galime turėti didelių problemų. Todėl norėdami švaresnės gamtos, neužteršto vandens, mažiau sąvartynų ir daugiau žaliuojančių medžių,  turime elgtis atsakingai.

Paskelbusi akciją „Išsaugok medį“  Kauno moksleivių techninės kūrybos centro bendruomenė siekė atkreipti dėmesį į atsakingą gamtos išteklių vartojimą ir  energijos taupymą darnaus pasaulio vystymosi iššūkių akivaizdoje.

mak 1 (2)mak 1 (1)mak 2

Tris mėnesius  vykusi akcija dalyviams priminė, kad reikia rūšiuoti antrines žaliavas bei  rinkti nebenaudojamą popierių, kuris bus prikeltas antram gyvenimui. Centro ugdytiniams antrinių žaliavų rūšiavimas ir panaudoto popieriaus rinkimas tapo kasdieniu įpročiu. Jie tai darė ne tik būrelių užsiėmimų metu centro teritorijoje, bet makulatūrą vežė ir iš namų.

makmak 3

Akcijos metu buvo surinkta apie 250 kg makulatūros. Tada ji buvo pakrauta į mikroautobusą ir pristatyta į EKO tašką. Toliau makulatūra keliaus į popieriaus perdirbimo fabriką, kur iš jos bus pagamintas naujas popierius.Akcija „Išsaugok medį“ baigėsi, tačiau, daugeliu manymu, ji dar sugrįš į centrą.

Žinoma, kad 1 kg popieriaus pagaminti reikia apytikriai vieno medžio ir 60 litrų vandens. Visi džiaugėsi, kad šia simboline akcija buvo sutaupyta nemažai vandens bei išsaugota net 250 medžių. Tuo pačiu jaunimas suprato gamtos resursų tausojimo ir atliekų rūšiavimo svarbą.

Komentarai