AK, TA GIRIA…

            Ak, ta giria… Paslaptingumas, ramuma, viskas taip gerai surėdyta motinėlės gamtos! Štai medžiai – tai nuostabios dekoracijos, paukščių ir gyvūnų klegesys – puiki garsų simfonija. Bet įsižiūrėkite iš arčiau: augalija, o tarp jų žaidimų automatas? Taigi čia skverbiasi naujausios technologijos! Prie automato pribėga kiškis. O ką jis daro? Paspaudinėjęs mygtukus, ilgaausis išpyškina, kad nori žaisti. Automatas jo ir klausia:

-Koks dabartinio Lietuvos prezidento vardas? Kiek Lietuvos miškuose yra vilkų? Kiek danguje žvaigždžių?

Žvairys atsako teisingai! Gauna naują megztinį. Tuoj prisistato vilkas ir reikalauja, kad kiškis pasakytų teisingus atsakymus. Tas išduoda: Valdas Adamkus, 300, dar neištirta. Štai ir pilkasis prie automato. Pastuksenęs į švytinčią dėžę, vilkas porina:

– Ir aš noriu žaisti.

-Koks tavo vardas? Kiek tau metų? Ar tu durnas?

-Valdas Adamkus, 300, dar neištirta.

***

Miškai, kokie jie būna… tankūs, lapuoti, o kartais ir permatomi…

Miškai, kokie jie būna… Brangūs, kai kažkada juos iškerti… O dar brangesnės vilos, kurios išdygsta tuose žaliuose plotuose. Turtėjam!

***

ANEKDOTAS

            Bėga kiškis mišku ir į mešką atsitrenkia. Meška ir sako:

-Kiški, nori parodysiu malūnsparnį?

-Nu rodyk!

Meška paėmė kiškį už ausų, apsuko penkis kartus aplink galvą ir paleido. Kiškis skrisdamas kelis medžius nulaužė, pats visas susižalojo. Atsikelia kruvinas visas, na galvoja, gerai, kad dar gyvas likau, ir vėl bėga… Varo mišku ir vėl į tą pačią mešką atsitrenkia, nieko nelaukęs kiškis sako:

– Meška, nori parodysiu malūnsparnį?

-Meška galvoja: kiškis mažiukas toks, ką jis dar gali padaryti tokiam dideliam meškinui, ir sako:

– Na, žvairy, rodyk.

-Bet reikės būt užsimerkus, rudasai.

-Gerai.

Meška užsimerkia, kiškis susiranda didžiausią pagalį, kokį tik gali pakelti, ir kad duos meškai per snukį. Meška visa apsikraujavus griūna ant žemės ir pradeda rėkti iš skausmo. Po kelių minučių agonijos meška atsikelia sulaužyta nosimi, pamušta akimi ir tik keliais dantimis… Ir verksmingu balsu klausia:

– Žvairy, už ką tu taip žiauriai?

– O tai kurių velnių galvą į propelerį kiši?

Karolina Žilinskaitė

 

Komentarai