KAS VYKSTA BERMUDŲ TRIKAMPYJE?

AUSTĖ IBĖNĖ

Ne vienas, esame girdėję apie ,,Bermudų trikampį“,  kitaip dar vadinamą: ,,Velnio trikampis“, ,,Atlanto kapinės“ ar ,,Mirties trikampis“, esantį Šiaurės Atlanto pietinėje dalyje. Ši vieta visiems žmonėms kelia baimę, nes yra žinoma kaip paslaptinga, mistinė vieta, kurioje dingsta lėktuvai, laivai. Vieni mano, kad čia nieko ypatingo apie šią vietą nėra, viskas paaiškinama nepaprastai galingais magnetiniais laukais. Kuomet kita pusė žmonių tiki, kad dėl to yra kaltos mistinės galios, ateivių egzistavimas ar ,Illuminati“.

Viskas prasidėjo nuo keisto sutapimo. Daugiau nei prieš keliasdešimt metų, būtent toje vietoje kur dabar yra minėtasis ‚,Bermudų trikampis“,  pradingo penki kariniai lėktuvai, neseniai pakilę iš bazės. Šiomis dienomis, kuomet jau praėjo daug, daug laiko, ne vienas mėgsta pajuokauti, kad lėktuvai ,,prapuolė lyg į vandenį“. Tačiau nuo to laiko pradingusių lėktuvų ir laivų skaičius tik didėjo. Ši ypatinga vieta buvo minėta dažnai ir įvairiai.  Tačiau išgarsėjo,  tuomet, kai Vincentas Gaddisas 1950-taisiais metais išrado frazę ,,Bermudų trikampis“ ir ją plačiai pateikė savo žurnalo ,,Argosy“ tiraže. Nuo tada kalbų apie ,,Bermudų trikampį“ vis daugėjo, žmonės skleidė įvairiausius mitus, dalinosi savo teorijomis. Buvo žmonių, kurie kūrė legendas apie šią mistinę vietą, bet buvo ir skeptikų, kurie galvojo, kad tai tik netikėtas sutapimas ar blogos oro sąlygos.

Dabar ,,Bermudų trikampis“ yra po padidinamuoju stiklu. Šiais laikais, kuomet yra gerai išvystytos technologijos, ,,Bermudų trikampis“ yra atidžiai stebimas, ypač iš dirbtinių Žemės palydovų. Šiame regione yra daug laivybos ir aviacijos  kelių. Kiekvieną dieną tūkstančiai laivų plukdo  įvairiausias buities priemones, lėktuvais skraidinami keleiviai. Todėl nenuostabu, kad XXI a. nelaimių sumažėjo. Dabar jau daugelis mokslininkų iškėlė ne vieną hipotezę apie šią išskirtinę vietą. Jie  yra nustatę, kad nelaimių ,,Bermudų trikampyje‘‘ priežastis gali būti galingos bangos, staiga kylančios iš niekur, be jokių audros požymių  ir lygiai taip pat staiga nurimstančios. Tačiau yra ir su tuo nesutinkančių mokslininkų. Jie mano, kad dėl tokių atvejų yra kaltos virš Atlanto vandenyno išsidėsčiusios kosminės jėgos. Būtent dėl tokių mokslininkų nesutarimų, „Bermudų trikampio“ regionas yra akylai stebimas iki šiandienos.

Internete randama gausybė žmonių pateiktų, o gal net sukurtų konspiracijos teorijų. Neretai jie bijo to, ko negali paaiškinti. Dėl tos priežasties, apie „Bermudų trikampį“ atrandama vis naujų ir naujų teorijų. Šiandien net yra sunku atskirti, kas tiesa,  o kas –  migla. Tačiau neretas tiki ir galvoja, kad šis „Bermudų trikampio“ paradoksas lengvai paaiškinamas antgamtiškais, paranormaliais reiškiniais. Tačiau ir šią teoriją palaikantys nesutaria: vieni teigia, jog dėl katastrofų kalti ateiviai, kiti, kad tai pasekmės keliavimu laiku. Taip pat dažnai manoma, kad dėl nelaimių „Bermudų trikampio“ regione yra kalta JAV vyriausybė.  Ši konspiracijos teorija vieniems labai priimtina, kitiems tai visiškas absurdas. Bet šiandien dar nežinoma, kurios iš šių teorijų  gali būti teisingos, o kurios tik kitų vaizduotė.

Ne tik moksliniai paaiškinimai ar sąmokslo teorijos, o gal paprastas žmonių naivumas neįmena šios paslapties. „Bermudų trikampis“ iki šiol  išlieka neįminta mįslė.

 

 

Komentarai