ĮSIMINTINI ĮSPŪDŽIAI IŠ KELIONĖS Į VILNIŲ

Miglė Lekešytė ir Miglė Trainytė

Ankstyvą gruodžio 13 dienos rytą Kauno moksleivių techninės kūrybos centre susirinko moksleiviai, pasiruošę visą dieną turistauti Vilniuje. Pirmiausia jie nuvyko į Valdovų rūmus, kuriuose gidė vedė ekskursiją po naująją Radvilų giminės, vienų garsiausių LDK didikų,  parodą.

unnamed (1)unnamed (2)unnamed (4)unnamed (6)unnamed (8)unnamed (3)

Moksleiviai galėjo apžiūrinėti daugiau nei 350 eksponatų, surinktų iš bemaž 40 institucijų iš septynių pasaulio valstybių. Apie eksponatus: paveikslus, šeimos relikvijas, šarvus, freskas, giminės medžius, rašytinius šaltinius plačiai papasakojo gidė, kuri gebėjo labai įdomiai pristatyti šią įstabią giminę, apie kurią tikrai visi yra girdėję.

unnamed (7)unnamed (9)

Kai moksleivių techninės kūrybos centro ugdytiniai peržiūrėjo visą Radvilų giminės parodą, juos pasitiko kita gidė, kuri pristatė visus labai sudominusią temą – svarbiausieji valstybės organai seniau. Ji parodė visiems, kuo skiriasi kalavijas nuo kardo, kas yra skeptras, valdžios obuolys ir karūna.

DSC02175-5DSC02213-39DSC02235-56DSC02271-86

Vėliau gidė aprodė didžiules menes, skirtas tik svarbiausiems LDK asmenims, ir papasakojo, kaip atrodė gyvenimas tuo metu. Tuomet vienoje iš menių atvykėliai pasidalijo vaidmenimis ir inscenizavo Dianos, medijų ir komunikavimo būrelio vadovės, karūnavimą su visomis priesaikomis ir reikalingais atributais.

DSC02324-130DSC02329-134DSC02330-135DSC02332-137

 

Kai visi jau spėjo išsimatuoti karūną ir prisifotografuoti, jaunuoliai patraukė į lauką. Po trumpos pertraukėlės, skirtos pasivaikščiojimui aplink dailiąją Vilniaus miesto eglę ir papietavimui, išvykos dalyviai susitiko iliuzijų muziejuje, kuriame gidė pristatė kiekvieną iliuziją ir paaiškino, kaip jos veikia. Ekskursantams buvo daug juoko, kai jie fotografavosi prie įvairių įdomių objektų, kurie, rodėsi, prieštarauja visiems gamtos dėsniams.

 

Po ekskursijos pavargę, bet laimingi, moksleiviai keliavo atgal į Kauną. Visi be galo džiaugėsi, kad turėjo galimybę keliauti į sostinę ir sužinoti tiek daug įvairių stebinančių dalykų.

Komentarai