Orientacinis žaidimas – galimybė susipažinti su Kaunu

Rasa Katinaitė

Balandžio 28-ąją į Kauno moksleivių techninės kūrybos centrą susirinko  kultūros projekto „Lietuvos takais“ I etapo dalyviai:  iš Visagino „Gerosios Vilties“ progimnazijos, Pabradės „Žeimenos“, Eišiškių  ir Kauno Aleksandro Puškino gimnazijų. Po trumpo projekto partnerių prisistatymo  jie buvo supažindinti su orientacinio žaidimo „Pažink Kauną“ taisyklėmis. Toks  orientacinis apie dvi valandas trunkantis žygis, organizatorių nuomone, yra unikali galimybė miesto svečiams aplankyti įdomiausius Kauno senosios miesto dalies objektus ir sužinoti pikantiškų faktų apie kiekvieną iš jų, na, o tuomet įtvirtinti savo žinias, atliekant nesudėtingą užduotį, susijusią su lankomu objektu. Šį svečių  ekskursą pasiūlė ir pabuvo jiems gidais Centro  ugdytiniai.

DSC08692DSC08680

Susipažinimą su Kaunu dalyviai pradėjo nuo vieno žymiausių Kauno simbolių – Kauno pilies. Čia, šios mūrinės pilies pašonėje, komandos leido aitvarus, klausėsi apie kunigaikščių valdymo laikus bei apžiūrėjo vieną seniausių Lietuvoje pilių. Pasigrožėję pilimi, apie šimtas projekto dalyvių, pasidalino į komandas ir  pradėjo  sudėtingą , bet nepaprastai intriguojantį orientacinį žygį su žemėlapiais.

DSC08707DSC08711

Toliau maršrutas tęsėsi į unikalią Kauno vietą – Nemuno ir Neries santaką, kurioje reikėjo atlikti  simbolinę užduotį: į specialiai tam paruoštą butelį sudėti savo palinkėjimus Lietuvai ir paleisti juos plaukti Nemunu, taip rodant savo meilę savo Tėvynei.

DSC08712DSC08715

Po šio gražaus gesto prasidėjo ekskursija po Kauno senamiestį, kurios metu orientacinio žaidimo dalyviai aplankė žymiausius bei unikaliausius senamiesčio objektus (tokius kaip Perkūno namas, Kauno arkikatedra bazilika, paminklus rutinai bei animacijai).

DSC08717DSC08722

Nors orientacinius ieškojimus apsunkino netikėtai užklupęs lietus, tačiau jis nesugadino pozityvios dalyvių nuotaikos ir užsidegimo daugiau sužinoti apie Kauno istoriją bei pabendrauti su aktyviais Kauno moksleiviais, organizavusiais šį orientacinį žaidimą ir apie kiekvieną objektą pasakojančiais su užsidegimu ir noru perteikti kuo daugiau žinių naujiesiems draugams.

DSC08723DSC08728

Pasibaigus turui senamiestyje, komandos išsiskirstė po muziejus – buvo aplankyta Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra,  Tado Ivanausko zoologijos ir Vytauto Didžiojo karo muziejai. Ekskursijų metu moksleiviai sužinojo nepaprastai įdomių dalykų apie Lietuvos tarpukario prezidentų gyvenimus, lietuvių tautos ir valstybės istoriją bei gyvąjį gamtos pasaulį.

IMGP1187IMGP1193

Ekskursijos muziejuose galėjo tęstis iki begalybės, tačiau atėjo pietų  metas, kurių laukė visi projekto dalyviai. Sužvarbę ir permirkę nuo lietaus, bet su šypsena veide, visi rinkosi į jaukią Kauno Aleksandro Puškino gimnaziją. Būtent šioje gimnazijoje, komandų nariai vėl susitiko kartu bendraudami, klegėdami bei dalindamiesi įspūdžiais su naujais draugais ir savo mokytojais sėdo prie bendro pietų stalo.

Nepastebimai prabėgo laikas, o jis buvo suskaičiuotas minučių tikslumu.  Visi buvo pakviesti į konferencijų salę. Čia jiems buvo parodytas filmas apie Aleksandro Puškino gimnazijos ugdymą,    bendruomenę  bei ypatumus.

Toliau Kauno moksleivių techninės kūrybos centro vadovybė pradėjo apdovanojimo ceremoniją. Visos komandos, dalyvavusios kultūros projekto „Lietuvos takais“ I etape ir įveikusios orientacinį žaidimą „Pažink Kauną“, gavo Padėkas ir saldžius prizus.

DSC08732

Būtent šioje salėje visi atsisveikino  su naujai atrastais draugais. Svečių laukė ilga kelionė namų link. Jiems buvo liūdna palikti nuostabų mūsų miestą Kauną. Projekto dalyviai pažadėjo, kad dar ne vieną kartą čia atvyks.

Gegužės 12 dieną visi vėl susitiks II ame projekto etape – Visagino „Gerosios Vilties“ gimnazijoje.

Komentarai